איילת שקד ובצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ' תקף את רה"מ: "אפס מנהיגות"; שקד הביעה מורת רוח - "לא משרת את הקמפיין"

שר התחבורה תקף בחריפות את רה"מ על רקע ההחלטה לבטל מופע בהפרדה בעפולה. זאת לאחר שביקר בחריפות את בית המשפט. יו"ר הימין המאוחד הביעה מורת רוח מסגנונו של השר ממפלגתה
זאב קם ומיכאל שמש
11 באוגוסט 2019
18:31

מתקפה חריפה של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מהימין המאוחד על ראש הממשלה בנימין נתניהו. סמוטריץ', שזעם על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לבטל אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה, פרסם פוסט שהכיל ביקורת חריפה על נתניהו. סמוטריץ כתב בין היתר: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי". יו"ר המפלגה של סמוטריץ' איילת שקד הביעה מורת רוח מהסגנון: "זה לא משרת שום דבר בקמפיין".


סמוטריץ' גם תקף את בית המשפט עצמו וצייץ: "מערכת משפט מטומטמת. סליחה שלמרות מעמדי לא מוצא מילה מעודנת יותר. טמטום פרוגרסיבי פונדמנטליסטי".

כאמור, בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל היום את העתירה של שדולת הנשים נגד עיריית עפולה ואסר על העירייה לקיים אירוע בהפרדה בין נשים לגברים. מדובר בהופעה של הזמר מוטי שטיינמץ שאמורה הייתה להתקיים בהפרדה מגדרית בשבוע הבא בפארק העירוני בעיר. חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה תקף את ההחלטה בריאיון ליגאל גואטה ויובל אלבשן בכאן רשת ב: "זוה החלטה מרושעת, אנחנו עדיין בגלות".

נוסף על כך, שר החינוך ויושב ראש הבית היהודי הרב רפי פרץ, אמר כי הנסיון של בית המשפט להיצמד לחוק היבש "חסר כל היגיון" וכי ההחלטה לבטל אירוע נפרד היא רמיסת כבודו של ציבור גדול ויקר. "מי שרוצה לשלב את הציבור החרדי במארג הישראלי חייב להבין דבר ברור - בכפייה לא נקדם דבר".

יושב ראש רבני צהר, הרב דוד סתיו, מסתייג גם הוא מפסיקת בית המשפט ואומר כי המסר המרכזי של חורבן העם בעבר הוא הצורך להכיר בשונות שבין שבטי ישראל. לדבריו, זכותה של חברה לרצות לקיים ארועים בהפרדה מגדרית ממש כשם שזכות אחרים לקיים ארועים בלי הפרדה. "חובה עלינו לכבד תרבויות ומנהגי כל שבט בלי לנסות להשליט עליהם את ערכי השבטים האחרים".