מחלוקת בימין המאוחד: שקד רוצה לתקוף את נתניהו, פרץ מתנגד

מחלוקת בימין המאוחד על המתקפה נגד נתניהו

יו"ר המפלגה טוענת שהמתקפה תהדוף את "קמפיין הגוועאלד" של הליכוד, ואת ניסיונם לקחת מהם מצביעים. אלא ששר החינוך פרץ מתנגד בתוקף, וטוען שהדבר עלול לגרום למצביעים לנטוש - כפי שקרה לימין החדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרץ, שקד ובנט
צילום: צילומים: פלאש 90

מחלוקת נוקבת במפלגת הימין המאוחד בשאלה אם לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך קמפיין הבחירות - כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. יו"ר המפלגה, איילת שקד, טוענת כי צריך לתקוף את נתניהו ואת הליכוד כדי להדוף מראש את "קמפיין הגוועאלד", כלשונה, ואת ניסיון מה שמכונה שתיית הקולות מצד נתניהו שמתרחש בשבוע האחרון של הבחירות. מספר שתיים במפלגה, השר רפי פרץ טוען כי לא נכון לתקוף את נתניהו וכי הדבר גורם למצביעי המפלגה לנטוש אותה, כפי שקרה למפלגת הימין החדש בבחירות האחרונות. 

שלשום רמז נתניהו כי בגוש הימין יש "גמגום" בכל הנוגע להמלצה עליו כראש הממשלה אחרי הבחירות. "אני שומע גמגום של החברים בימין - אולי כן, אולי בהתחלה", אמר ראש הממשלה. יו"ר הימין המאוחד איילת שקד הגיבה להאשמות: "רק אתמול אמרו אנשיך שתלך עם גנץ, אצלנו נאמנים לימין ולערכיו". לדבריה: ״אנחנו הימין האידיאולוגי היחידי. אמרנו שנמליץ על מועמד הימין, שזה נתניהו. די לזרות חול בעיני הציבור. במקום לריב עם השותפות הטבעיות, עדיף לנתניהו למקד מאמצים בהגדלת הגוש אם אכן ממשלת ימין לאומית היא רצונו".

הפופולריים