סמוטריץ' תקף את נתניהו: "זלזל בכל יהודי מאמין"

סמוטריץ' נגד נתניהו: "זלזל בכל יהודי מאמין"
ראש הממשלה אמר בפגישה עם חברי קונגרס אמריקנים שדברי סמוטריץ' על מדינת הלכה הם "פשוט שטויות". השר הגיב בפוסט בפייסבוק: "השיקולים של נתניהו אלקטורליים בלבד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל והלל מאיר, פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף הערב (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי הוא "מזלזל בכל יהודי מאמין". זאת לאחר שראש הממשלה אמר בפגישה עם חברי קונגרס אמריקנים, שאמירתו של סמוטריץ' על מדינת הלכה הם "פשוט שטויות, בלבולי מוח". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב יו"ר האיחוד הלאומי: "אז ראש הממשלה, באנגלית מצוחצחת ומשויפת בדיוק כמו שהוא אוהב, ירד עליי ואמר שדברים שאמרתי הם 'דברי הבל מוחלטים, בלבול מוח ומגוחכים'. השיקולים שלו ביבי הם אך ורק אלקטורליים ללא שום גרעין של אמת המחוברת ליהדות. כך היה, כך הווה וכך יהיה. 

"ביבי רוצה לפנות היום לקהל חילוני כדי לגרד משם עוד מנדט או שניים. לכן היום נוח על הגב של סמוטריץ׳ להוכיח עד כמה הוא נאור ומתקדם", הוסיף סמוטריץ'. "אבל אל תדאגו, תוך יום יומיים ביבי ירדוף אחרי המצביעים הדתיים, ימרח מודעות בכל עלוני השבת והעיתונות המגזרית ויבטיח להם הרים וגבעות. שהליכוד היא היא הבית האמיתי של הציונות הדתית, של ההתיישבות ושל הימין כולו. יש גבול לזלזול באינטליגנציה שביבי מייחס לציבור הזה ואני משוכנע שהגבול הזה כבר כאן". 

אתמול התייחס סמוטריץ' לדבריו שעוררו סערה בנוגע למדינת הלכה, והבהיר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "שני פוליטיקאים ציניים, שלא הטביעו ולו חותם קטן בפוליטיקה הישראלית, מפיצים שנאת חינם. התחרות הפתטית בין ליברמן ללפיד הזויה. הציבור הישראלי מכבד את היהדות", לדבריו מדובר בעיוותים ושקרים. 

הפופולריים