סמוטריץ': "רוצים שישראל תנהג על פי ההלכה"; ליברמן תקף

סמוטריץ': "רוצים שישראל תנהג על פי ההלכה"
יו"ר ישראל ביתנו השיב לשר התחבורה: "הממשלה הבאה תהיה בלעדיך, ובלי מי שמנסה לכפות מדינת הלכה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר אמש (שני) בכנס רבני בית הלל בירושלים כי "כולנו היינו רוצים שמדינת ישראל תנהג על פי התורה וההלכה, אנחנו רק לא יכולים כי יש אנשים שחושבים אחרת ואנחנו צריכים להסתדר איתם". יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן זעם מהתבטאות זו ותקף: "לא יהיה לך צורך להסתדר איתנו מכיוון שב-18 בספטמבר תקום פה ממשלה לאומית ליברלית רחבה, בלעדיך ובלי כל מי שמנסה לכפות עלינו מדינת הלכה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

סמוטריץ' השיב לדברי לדברי ליברמן: "כמה עצוב שבשיא ימי אבל בין המצרים אנשים מתוכנו מזכירים לנו את השבר הנורא שהובילה אך ורק שנאה - הבוקר זה היה לפיד והערב זה ליברמן".

במחנה הדמוקרטי הגיבו לדברי שר התחבורה ואמרו כי "אלו האנשים שהחשוד מבלפור נתן להם את המפתחות לניהול המדינה, והכל כדי שיחלצו אותו מאימת הדין. את הבחירות הקרובות חייבים לנצח, הפסד משמעותו שסמוטריץ' יהפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה, בתמורה לחסינות מהעמדתו לדין של נתניהו". 

לפני כחודשיים סמוטריץ' עורר שוב סערה כשאמר בריאיון לכאן רשת ב כי אם יקבל את תיק המשפטים בקדנציה הבאה יפעל להכניס אלמנטים מתוך המשפט העברי לתוך המערכת: "מדינת ישראל תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך, על פי משפט התורה".

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'

הפופולריים