ליצמן לכאן רשת ב: הקמפיינים של ליברמן ולפיד אנטישמיים

ליצמן: הקמפיינים של ליברמן ולפיד אנטישמיים
סגן שר הבריאות התייחס בריאיון לתעמולה של כחול לבן וישראל ביתנו נגד החרדים. הוא הגיב על מעורבתו בפרשת מלכה לייפר הנאשמת בפדופיליה ואמר: "אני לא שואל חולה אם הוא פדופיל או רוצח או שודד". יעלון ביקר את לפיד בגל"צ: "לא בעד שיח שנאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן השר יעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף הבוקר (שני) את אנשי ישראל ביתנו וכחול לבן וטען בכאן רשת ב שהקמפיינים שלהם נגד החרדים אנטישמיים. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" אמר: "הקמפיינים של איווט ולפיד אנטישמיים, אנחנו תומכים אך ורק בנתניהו. אם לפיד יהיה בממשלה לא נשב בה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון עם יעקב ליצמן

"אני לא אומר שליברמן בסדר, מה שהוא עושה זה חמור מאוד. אבל דבר אחד ברור, זה זיגזג", הסביר ליצמן. "אתה שמעת שבקדנציה הקודמת הוא דיבר כמו עכשיו? זה לא היה באג'נדה שלו. אבל עכשיו זה טוב לסקרים".

כמו כן הגיב ליצמן לסרטון שפרסמו בכחול לבן נגד החרדים ומסר: "קמפיין השנאה וההסתה של יאיר לפיד מהווה שיא חדש של אנטישמיות. מדובר בחציית קו אדום המזכיר תקופות אפלות שבהן הוצגו יהודים כרודפי בצע והואשמו בהשתלטות על הקופה הציבורית. כשניערתי את בגדיי מעל דוכן הכנסת אחרי שלפיד נגע בי, היו שאמרו לי שזה מוגזם. היום כולם מבינים שלפיד נותר אותו לפיד שכל עיסוקו בהפצת רעל של שנאה ושיטנה בין האוכלוסיות והמגזרים". 

ליצמן שב ואמר כי מפלגתו תתמוך אך ורק בבנימין נתניהו לראשות הממשלה ואמר כי לא דיבר עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "לא דיברתי אתו ולא מתכוון לדבר אתו כל עוד הוא חבר של לפיד, לפיד לא יכול להיות חבר שלך אף אחד ואני שמח היום שזה דבר שמאחד את המפלגות החרדיות והדתיות".
ליצמן התייחס בריאיון לפרשת מלכה לייפר, שבה הוא סייע לנאשמת בפדופיליה, ואמר: "אני סגן שר הבריאות. אני משתדל לעזור לאנשים. אני עוזר למאות אנשים בשבוע. אני לא שואל חולה אם הוא פדופיל או רוצח או שודד".

ח"כ משה יעלון התייחס לסרטון נגד החרדים שהוציא לפיד ואמר בריאיון לגלי צה"ל: "זה לא הסגנון שלי ושל גנץ. נפלט ללפיד משהו שנצטרך לברר בינינו, אנחנו לא בעד שיח שנאה". 


הפופולריים