יוזמה חדשה: לא יוגשו עתירות לפסילת מועמדים לבחירות הקרובות

יוזמה: לא יוגשו עתירות לפסילת מועמדים לבחירות

ח"כ ביטן מגבש הסכמה של כל המפלגות למהלך שיהיה בתוקף לבחירות הקרובות. ח"כ לפיד דחה את היוזמה בכאן רשת ב: ניסיון להכשיר את הכהניסטים ובל"ד • ליברמן על הצהרת הנאמנות לנתניהו: "כמו בקוריאה הצפונית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן מנסה לקדם מהלך בין כל המפלגות בו ייקבע שלא יוגשו עתירות לפסילות מועמדים לכנסת לבחירות הקרובות, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לטענת ביטן, בגלל שרק לפני ארבעה חודשים היו בחירות ובית המשפט העליון כבר אמר את דברו בעניין, אין צורך לעבור שוב את התהליך הזה. לדבריו, למרות שכבר השיג הסכמה של כמה מפלגות, אם אחת מהן תחליט לסרב ליוזמה ותנסה לפסול מועמד או מפלגה – גם הליכוד יעתור נגד מועמדים אחרים.

מספר שתיים בכחול לבן, חבר הכנסת יאיר לפיד, הגיב ליוזמה ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי בכוונתו לטרפד אותה. לדבריו, "זה רק ניסיון להכשיר את החבורה של חסידי ברוך גולדשטיין שהם מנסים להכניס לכנסת ולממשלה. החבורה הזאת והחבורה של בל"ד לא צריכים להיות בכנסת ישראל".

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד

לפיד התייחס בדבריו להצהרת הנאמנות לנתניהו עליה חתמו חברי הליכוד ואמר: "הסיבה שהוא היה צריך את ההצהרה הזאת זה מפני שיש בלי סוף דיבורים בליכוד שהוא הפך לנטל. השאלה אם הוא מחתים אותם ב-ח' או ב-כ'. כי זה הופך אותם לחבורה רמוסה שהוא מכריח אותם לזחול סביבו. בשנתיים האחרונות הוא עסוק רק בעצמו והפך לרה"מ גרוע שלא מאפשר למדינה הזאת להתקדם ולא מטפל בבעיות היסוד שלה".

השר יריב לוין התייחס גם הוא בכאן רשת ב להצהרת הנאמנות והסביר: "אנחנו עדים למסע מתואם בין ליברמן, לפיד וגנץ. המטרה שלו היא ליצור שזה בסדר לא להצביע לליכוד כי ממילא הליכוד יחליף את נתניהו. אין לזה אחיזה במציאות. החתימה הזו מוכיחה דבר פשוט – אנחנו מפלגה דמוקרטית שהיו"ר שלה נבחר בפריימריז שלא כמו אצל ליברמן או אצל לפיד וגנץ. יש לנו את המועמד הטוב ביותר לראשות הממשלה".

האזינו לריאיון עם יריב לוין

חבר הכנסת מיקי זוהר אמר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי יש מגמה של דה-לגיטימציה לנתניהו, ולכן המסמך חשוב. "זה מטעה את הציבור שעלול לחשוב שנקים ממשלה בלעדיו", אמר זוהר בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב לדברים בחשבון הפייסבוק שלו: "הבדיות, ההאשמות וההזיות של נתניהו מעידות יותר מכל על היסטריה, אי עמידה בלחצים ואובדן שליטה עצמית. ההחתמה המבזה של ח"כים מהליכוד על הצהרת נאמנות בנוסח צפון קוריאה, מצביעה על חוסר אמון מוחלט של נתניהו בחבריו למפלגה".

האזינו לריאיון המלא עם מיקי זוהר

הפופולריים