הצהרת הנאמנות לנתניהו: 40 החברים הראשונים בליכוד חתמו על המסמך

הצהרת הנאמנות לנתניהו: הח"כים בליכוד חתמו
המהלך של ח"כ ביטן עורר סערה במערכת הפוליטית ותגובות נזעמות. ביטן הבהיר בכאן רשת ב: "נפרסם את שמותיהם של מי שיסרבו לחתום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הקואליציה לשעבר, חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) החתים היום (ראשון) את כל 40 החברים הראשונים במפלגה על מסמך שבו הם מתחייבים שאין בכוונתם להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי הבחירות. ביטן התייחס לכך בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "צריך עצומה שתבטל את כל הספינים. נפרסם את שמותיהם של מי שיסרבו לחתום".

האזינו לריאיון המלא עם דוד ביטן

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

המהלך נעשה בעקבות דבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אתמול בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12, שלפיהם אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה לאחר הבחירות, הוא יפנה לליכוד כדי שיציע מועמד אחר במקומו. במסמך שעליו נדרשו חברי הרשימה לחתום נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר".

תגובת כחול לבן למסמך: "בליכוד נערכים ליום שאחרי נתניהו. את המגעים והשיחות שמתנהלות בין גורמים בליכוד לבין כחול לבן, שום מסמך או עצומה של נתניהו לא יעצרו". גם יו"ר העבודה עמיר פרץ הגיב ואמר כי "הפרנויה של נתניהו חצתה כל גבול הגיוני".

ליברמן ציין את שמו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כאופציה אפשרית להחליף את נתניהו. על רקע הטענות האלה, הבהיר הבוקר אדלשטיין בריאיון לכאן רשת ב כי "אצלנו בליכוד ראש הרשימה נבחר, איתו יצטרכו לנהל משא ומתן". הוא אף הוסיף כי "אני מכיר את ליברמן הרבה שנים אך לא יצא לי להיות איתו בקשר".

אתמול השתתף יו"ר ישראל ביתנו באירוע "שבתרבות" במודיעין ואמר כי אינו פוסל אפשרות של רוטציה בראשות הממשלה. ליברמן הבהיר כי הוא אינו אובססיבי להיות בראשות הממשלה. "זאת אופציה", אמר. בהמשך הבהירו בישראל ביתנו את הדברים ואמרו כי "לא קיימת שום אופציה לרוטציה עם נתניהו".

הפופולריים