חברי הליכוד יידרשו לחתום על עצומה: לא נחליף את נתניהו

חברי הליכוד יידרשו להצהיר: לא נחליף את נתניהו
המהלך נעשה בעקבות דברי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אתמול, לפיו במידה ונתניהו לא יצליח שוב להקים ממשלה, יפנה לליכוד כדי להציע מועמד אחר במקומו. המחנה הדמוקרטי: "מצעד הבובות של נתניהו ממשיך לסייע לו להיחלץ מאימת הדין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יושב ראש הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, החל להחתים את חברי רשימת הליכוד על מסמך התחייבות שלפיו אין בכוונתם להחליף את נתניהו אחרי הבחירות. המהלך נעשה בעקבות דבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אתמול (שבת) בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12, שלפיהם אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה לאחר הבחירות, הוא יפנה לליכוד כדי שיציע מועמד אחר במקומו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במסמך שעליו יידרשו חברי הרשימה לחתום נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר".

ליברמן ציין את שמו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטין כאופציה אפשרית. על רקע הטענות האלה, הבהיר הבוקר אדלשטיין בריאיון לכאן רשת ב כי "אצלנו בליכוד ראש הרשימה נבחר, איתו יצטרכו לנהל משא ומתן". הוא אף הוסיף כי "אני מכיר את ליברמן הרבה שנים אך לא יצא לי להיות איתו בקשר".

מוקדם יותר אתמול השתתף יו"ר ישראל ביתנו באירוע "שבתרבות" במודיעין ואמר כי אינו פוסל אפשרות של רוטציה בראשות הממשלה. ליברמן הבהיר כי הוא אינו אובססיבי להיות בראשות הממשלה. "זאת אופציה", אמר. בהמשך הבהירו בישראל ביתנו את הדברים ואמרו כי "לא קיימת שום אופציה לרוטציה עם נתניהו".

בתגובה להצהרת חברי הליכוד כי לא יחליפו את נתניהו, מהמחנה הדמוקרטי נמסר כי "מצעד הבובות של נתניהו ממשיך לסייע לו במסע להיחלץ מאימת הדין. אם כל מי שרואה עצמו אזרח חופשי במדינה יהודית ודמוקרטית לא יתעשת, ישראל תהפוך מדמוקרטיה לביביקרטיה".

בהכנת הידיעה השתתפה יערה שפירא

הפופולריים