גנץ בבקעה: "לעד בשליטתנו". נתניהו: "לא ייעקר אף יישוב"

גנץ בבקעה: לעד בשליטתנו. רה"מ: לא נעקור יישוב

ראש הממשלה ביקר באפרת וחנך טיילת במקום. בנאומו הבהיר: "בלי כוח בדעת הקהל האמריקנית, אי אפשר להוביל את המדינה". יו"ר כחול לבן סייר בבקעת הירדן והבטיח לקדם תוכנית לאומית לאזור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בסיור באפרת, כחול לבן בסיור בבקעה
צילום: צילום: איגור אוסדצ'י, אלעד מלכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (רביעי) ביישוב אפרת שבגוש עציון והבטיח שלא יפנה אף התנחלות. בדבריו בחניכת טיילת בעיר אמר כי "אף יישוב ואף מתיישב לא ייעקר לעולם. אפרת וגוש עציון זה השער הדרומי של ירושלים. הייתה לי זכות גדולה לבנות את יהודה ושומרון ולחבר את גוש עציון לירושלים, אני מחוייב לזה". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"עמדנו מול לחצים גדולים מאוד ומול חזית בינלאומית לא פשוטה - והצלחנו כי פעלנו ביחד ובשכל", הוסיף נתניהו. "הצלחנו לפעול ולהצליח בתקיפות ובתבונה, גם כשהממשל האמריקני היה נגדנו. בלי כוח אמיתי בדעת הקהל האמריקנית, אי אפשר להוביל את מדינת ישראל ולהיות ראש ממשלה". 

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ ושר הביטחון לשעבר משה יעלון סיירו הוים בבקעת הירדן יחד עם חברי מפלגתם. גנץ אמר כי "אנחנו מכירים את חשיבותה האסטרטגית של בקעת הירדן. בכל הסדר בקעת הירדן צריכה ותהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. היא לעד תהיה בשליטה שלנו. מתוך ההכרה בכך, וההערכה למתיישבים – נפתח תכנית לאומית ונקצה מיליארדי שקלים בשנים הקרובות להתיישבות, חקלאות ומסחר". 

יעלון אמר בסיור כי "אנחנו נשמור על שליטה ישראלית מלאה בבקעת הירדן במובן הרחב של המילה. שליטה מנהר הירדן ועד גב ההר. כל מי שמבין ביטחון - מבין שהבקעה צריכה להיות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אם הגבול יהיה הקו הירוק לשעבר- לא תהיה לנו כל שליטה על מה שקורה בין כפר סבא לבין טהראן". 

הפופולריים