סמוטריץ' על חשיפת כאן חדשות: מחויבים לפלסטינים שגרו שם לפני אוסלו

סמוטריץ': מחויבים לפלסטינים שגרו שם לפני 94'

חבר הקבינט: הממשלה יכולה וצריכה לאפשר תכנון ובנייה לפלסטינים, מתוך תפיסה אסטרטגית של מה משרת את האינטרסים שלנו. על האיחוד בימין: "כולם צריכים לקחת אחריות. פייגלין היה בליכוד, אין סיבה שלא יחזור אליו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התחבורה וחבר הקבינט בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב על חשיפת כאן חדשות, שראש הממשלה בנימין מקדם בקבינט בנייה פלסטינית בשטחי C: "יש לנו מחויבות לפלסטינים שגרו במקום לפני שנת 1994", אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן". 

האזינו לריאיון המלא עם סמוטריץ' בכאן רשת ב

סמוטריץ' סירב להתייחס ישירות לתוכנית של נתניהו, אך אמר: "צה"ל והמנהל האזרחי קיבלו הנחיה חד משמעית להציג תוכנית למניעת ההשתלטות הפלסטינית. כל מי שהסתובב ביהודה ושומרון רואה את ההשתלטות המטורפת של הפלסטינים על שטחי C". חבר הקבינט הסביר שהממשלה יכולה וצריכה לאפשר תכנון ובנייה לפלסטינים, "אך ורק מתוך תפיסה אסטרטגית מאוד ברורה של מה טוב ונכון ומה משרת את האינטרסים האסטרטגיים המדיניים שלנו".

על האיחוד בימין שעליו הוכרז אתמול, אמר סמוטריץ': "אני חושב שהדבר הגדול שעשינו הוא להרים מהרצפה ארבעה מנדטים שהלכו לאיבוד בבחירות האחרונות". יו"ר האיחוד הלאומי מתח ביקורת על איילת שקד ונפתלי בנט."חשבתי שהם טעו אז, חשבתי שהם טעו לאורך הדרך, אני חושב שגם עכשיו הם טעו אבל עדיף לתקן טעויות. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא".

כשנשאל על כך שבהסכמים של האיחוד שקד אמנם במקום הראשון, אך בנט הוא זה שייבחר תיק לפניה, ענה סמוטריץ': "איילת שקד היא בהחלט אדם פופולרי, אנחנו רואים את זה בסקרים. הסיכום לא כולל תיקים, יש את הסיכום בין הרב רפי לביני עוד מהבחירות הקודמות, שהוא מספר אחת ואני בוחר את התפקיד הראשון בינינו. יכול להיות שיש סיכום מקביל בין נפתלי לאיילת".

על הביקורת בליכוד שהחיבור הוא פיקטיבי אמר: "הליכוד לאורך כל הדרך מטיף לחיבור הזה ובצדק, יש לנו אתגר גדול לא לזרוק קולות לפח כמו במערכת בחירות הקודמת. אני חושב שבעניין הזה כולם צריכים לקחת אחריות. זהות לדוגמה, לדעתי צריכה לחזור לליכוד. פייגלין היה בליכוד, אין סיבה שלא יחזור לשם, בדיוק כמו כחלון".

בתוך כך חבר הכנסת מוטי יוגב הגיב לפרסום בכאן חדשות ואמר כי "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולנו בלבד. את טרור הבנייה וההשתלטות הפלסטינית צריך לעצור בתכנית עבודה מדינית ומבצעית - לא לאשרה. המשילות הישראלית צריכה להיאכף גם ביהודה ושומרון, ואת ההתיישבות היהודית, בגליל, בנגב וביהודה ושומרון יש לחזק. על כך נאבק בקבינט ובקדנציה הקרובה".

הפופולריים