נתניהו פועל לאיחוד בין זהות ועוצמה יהודית

נתניהו פועל לאיחוד בין זהות ועוצמה יהודית
סקר שערך הליכוד הראה שאיחוד בין המפלגות יאפשר להן לעבור את אחוז החסימה, וימנע בזבוז קולות לימין. שקד מנהלת את המגעים עם איתמר בן גביר לגבי חבירה של עוצמה יהודית לרשימת הימין המאוחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר, בנימין נתניהו ומשה פייגלין
צילום: צילום: פלאש 90

לאחר ההכרזה על הקמת רשימת הימין המאוחד בין הבית היהודי והימין החדש, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פועל לאיחוד נוסף בימין. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שני) כי בליכוד בדקו בימים האחרונים את האפשרות של איחוד בין מפלגת זהות לעוצמה יהודית. תוצאת הסקר הראתה שבאיחוד כזה עוברת רשימה משותפת של שתי המפלגות את אחוז החסימה. בליכוד מנסים בשלב זה לקדם את החיבור בין המפלגות כדי למנוע בזבוז קולות לימין.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


למרות העימותים הפומביים בין אנשי עוצמה יהודית לאנשי הימין המאוחד לאחר ההכרזה על האיחוד, יו"ר הימין המאוחד, איילת שקד, שוחחה במהלך היום עם איתמר בן גביר מעוצמה יהודית והיא צפויה לנהל מולו את המגעים לאיחוד. בימין המאוחד מציעים כרגע את המקום השמיני, ואילו בן גביר רוצה את המקומות החמישי והתשיעי. בינתיים, צפויה מזכירות עוצמה יהודית לאשר הערב את החיבור עם מפלגת נעם. בעוצמה יהודית מספרים שהלחץ מצד הליכוד וראש הממשלה להתחבר למפלגה האחת, מופנה כעת גם כלפיהם.


בד בבד, כמה מפעילי הבית היהודי כועסים על הוויתורים לימין החדש על מקומות ברשימה, ובייחוד על ההסכמה לכך שאם יהיו איחודים נוספים זה יהיה רק על חשבונם ולא על חשבון מפלגתם של בנט ושקד. מרכז הבית היהודי התכנס הערב כדי לאשר את הסכם האיחוד עם מפלגת הימין החדש. במהלך הכנס זעמו כמה מפעילי המפלגה על פרטי ההסכם וקראו לעבר הרב רפי פרץ: "בושה וכלימה".

 

 

 

 

הפופולריים