סקר כאן חדשות: שוויון בצמרת, המחנה הדמוקרטי עם 8 מנדטים

סקר: שוויון בצמרת, המחנה הדמוקרטי עם 8 מנדטים

הליכוד וכחול לבן ממשיכות להוביל עם 30 מנדטים. ליברמן עדיין לשון המאזניים עם 9 מנדטים. האיחוד בשמאל מוריד את העבודה-גשר ל-5 מנדטים. איחוד בימין יחזק את הגוש במנדט אחד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2019
צילום: -

המפץ הפוליטי בשמאל והקמת המחנה הדמוקרטי זוכה לשמונה מנדטים לפי סקר כאן חדשות שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב. הליכוד וכחול לבן עדיין מובילות עם 30 מנדטים כל אחת, ללא שינוי מהסקר הקודם שפורסם ביום ראשון. עם זאת, אין שינוי משמעותי בגושים וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן נשארת לשון המאזניים, למרות שהיא מאבדת מנדט אחד וזוכה לתשעה. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הרשימה הערבית המשותפת נשארת יציבה עם 10 מנדטים, זאת כמובן אם האיחוד שם יקרה באמת. בכך היא תהפוך לרשימה השלישית בגודלה. הימין החדש מתחזקת במנדט אחרי ההחלטה שהשרה לשעבר איילת שקד תעמוד בראשה. יהדות התורה עם שמונה מנדטים וש"ס עם שבעה, לפי הסקר, נשארות ללא שינוי ביחס לסקר הקודם. 

העבודה-גשר מתרסקת בעקבות החיבור בשמאל וזוכה לחמישה מנדטים, ירידה של שלושה מתחילת השבוע. איחוד מפלגות הימין במצבה הנוכחי זוכה לארבעה מושבים בכנסת. מפלגת זהות נשארת מחוץ לאחוז החסימה עם 2.4% מהקולות. 

במצב כזה זוכה גוש הימין ל-58 מנדטים וגוש השמאל-מרכז, אם המפלגה הערבית המשותפת תמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה, עומד על 53 מושבים. כך שליברמן עם תשעת המנדטים שלו ממשיך להיות הגורם שיקבע מי ירכיב את הממשלה הבאה. 

בסקר נבדקה גם אפשרות של חיבורים בימין ובשמאל, בין הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין ובין העבודה-גשר למחנה הדמוקרטי. במצב כזה הליכוד וכחול לבן מאבדות מנדט אחד כל אחד, ועומדות על 29. האיחוד הימין זוכה ל-15 מנדטים, עלייה של שניים אם הם ירוצו בנפרד. אחד מהמנדטים מגיע על חשבונו של ליברמן, שיורד לשמונה מנדטים. האיחוד בשמאל מקבל 14 מושבים בכנסת לפי הסקר, אך הוא על חשבונה של כחול לבן. אם החיבורים אכן יקרו, לפי הסקר גוש הימין יעלה ל-59 מנדטים לעומת 53 של גוש השמאל. כך שנתניהו עדיין לא יכול להרכיב ממשלה עם שותפיו הטבעיים. 

הפופולריים