האיחוד בימין: ההצעה של פרץ לבן גביר, ההדלפה וביטול הפגישה

ההצעה של פרץ לבן גביר, ההדלפה וביטול הפגישה

בכאן חדשות פורסם שהרב פרץ הציע לאיתמר בן גביר את המקום ה-4 באיחוד מפלגות הימין. בעקבות פרסום הידיעה ביטל בן גביר את הפגישה שנקבעה לשניים. בריאיון לכאן רשת ב אמר: "שהרב פרץ לא ישתמש בנו כקלף מיקוח מול בנט ושקד". במקביל, באיחוד מפלגות הימין לא שוללים את המשך השיחות עם הימין החדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר ורפי פרץ
צילום: צילום: פלאש 90

באיחוד מפלגות הימין מנסים להחזיר את הרשימה שרצה בבחירות הקודמות – לפני שיסתיים המשא ומתן על החיבור עם הימין החדש: יו"ר הבית היהודי שר החינוך הרב רפי פרץ קבע להיפגש היום (חמישי) בצוהריים עם איתמר בן גביר מעוצמה יהודית כדי להציע לו את המקום הרביעי באיחוד, כך שאם יעבור האיחוד את אחוז החסימה ייכנס בוודאות בן גביר לכנס הבאה. בכך אותת פרץ כי הוא מעדיף להתאחד עם עוצמה יהודית לפני שיפעל לאיחוד עם הימין החדש.

בעקבות הפרסום בכאן חדשות, שוחח בן גביר עם הרב פרץ והודיע לו שהפגישה מבוטלת. בן גביר זעם על הדלפת דבר הפגישה והודיע לשר החינוך כי לא יאפשר להשתמש בו כקלף מיקוח במשא ומתן מול בנט ושקד. כמו כן, הודיע בן גביר לפרץ שאין בכוונתו להיפגש "אם המקומות המוצעים לרשימתו יהיו 8-4 כפי שכבר הוצע".

"מינוס גדול למי שהדליף ולמי שמנסה להפוך את עוצמה יהודית לקלף מיקוח", אמר בן גביר. "הם יודעים שמקומות 4-8 לא מקובלים עליי, אמרתי שאני מוכן להגיע לשמוע, ואז פתאום אני שומע את הפרסום. אני לא יודע עם סמוטריץ' או הרב פרץ הדליפו. מזמינים אותך למקום ובסוף מתברר שזה מארב תקשורתי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחץ בכיוון החיבור הזה כבר שבוע, ובאיחוד החליטו לענות ללחץ. אין עדיין סגירה רשמית עם עוצמה יהודית, אבל ישנה החלטה עקרונית ללכת בכיוון הזה. במקביל, לא שוללים באיחוד מפלגות הימין את המשך המשא ומתן עם הימין החדש במטרה להגדיל את האיחוד בימין.

מוקדם יותר היום התייחס יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר למגעים לחיבורים בין מפלגות הימין והאשים את שר התחבורה ומספר שתיים באיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ' כי הוא "מנסה לעשות קופה ומדליף שראש הממשלה מציע לו כל מיני שרים כדי לקפל את בנט". לדברי בן גביר בריאיון לירון דקל ודפנה ליאל בכאן רשת ב, כדי להציל את שלטון הימין – חייבים להיות חיבורים בגוש הימין.

חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי אומר כי הוא בעד חיבורים בימין, וכולם משפחה אחת, אך הוא מאמין שבראש המפלגה צריך לעמוד רפי פרץ, "אדם עם אידיאולוגיה וחזון", לדבריו. עם זה, ציין כי הוא אינו פוסל את איילת שקד לאחר המשבר שחוותה הציונות הדתית. יוגב אמר עוד לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי לא הבית היהודי הוא שפילג את הימין, אך כעס ונטירת טינה נגד בנט ושקד אינם תוכנית עבודה, כלשונו, ויש למצוא דרך ללכת עמם יחד.

הפופולריים