השופט בדימוס רובינשטיין: הדחת פלמור - מעשה מפוקפק

השופט בדימוס רובינשטיין: הדחת פלמור - מפוקפקת
המשנה לנשיאת העליון לשעבר מתח ביקורת על המהלך של שר המשפטים אמיר אוחנה, ובריאיון לכאן רשת ב הוא תהה: "איזו משילות יש כאן?". ח"כ ביטן הגיב לדברים: "הוא יכול להתווכח עם היועמ"ש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה ואמי פלמור
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נמשכת סערת הדחת מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור: המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר אליקים רובינשטיין מתח היום (רביעי) ביקורת על המהלך מעוררת המחלוקת של שר המשפטים אמיר אוחנה, ובריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב הוא תהה: "איזו משילות יש כאן?". חבר הכנסת דוד ביטן ענה לדברים ואמר כי רובינשטיין "יכול להתווכח עם היועמ"ש אם הוא רוצה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון עם רובינשטיין בכאן רשת ב

"אני מצטער על זה, לדעתי זה משגה", אמר רובינשטיין על המהלך. "הדבר הזה תואר כמשילות, משילות זה כשאתה מחליף ומביא אדם שלך, והאמת שכל הלילה התהפכתי על משכבי ושאלתי את עצמי איזה משילות יש כאן".

"משילות זה היכולת למשול, אבל איפה", המשיך השופט בדימוס. "אנחנו חודש וחצי לפני הבחירות, נניח שפורמלית השר יכול למנות משרת אמון אבל לא פורמלית אלא מהותית - זה סוג של עיוות ברשות התורה, משהו מפוקפק. אני מקווה שלא יאושר המינוי הזה. מדוע למנות מנכ"ל לחודש וחצי כשהשר לא יודע אם הוא יישאר. מה הוא יכול לעשות בחודש וחצי הזה? יש פה זילות של השירות הציבורי".

רובינשטיין התייחס לביקורת הרבה שנמתחה על המהלך ולטענות שלפיהן הוא בוצע כחלק מניסיון התערבות במינוי פרקליט המדינה הבא. "אני לא יודע אם היו כאן שיקולים זרים או לא היו", אמר. "דעתי היא שלא צריך למנות עכשיו מנכ"ל. אם הגברת פלמור הבינה את הרמז העבה ואמרה אוקיי אני הולכת אז זה זכותה, אבל גם אם המהלך הזה פורמלית עובר - הניחוח שלו רחוק מדיקולון".

האזינו לריאיון עם דוד ביטן בכאן רשת ב

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד התייחס לדברי רובינשטיין ואמר כי "היועמ"ש אישר את זה ובזה הסתיים העניין מבחינתנו. לכן הוויכוח שלי עם רובינשטיין לא קיים, הוא יכול להתווכח עם היועמ"ש אם הוא רוצה".

"אני לא חושב שאפשר להקים וועדה למינוי פרקליט המדינה לפני הבחירות ולכן אם את אומרת שאחרי הבחירות בכל מקרה יתמנה אולי שר חדש, שר חדש ימנה מנכ"ל ואז כל הטענות הללו נופלות", המשיך ביטן. "מנסים לעשות ספקולציות על ספקולציות".

הפופולריים