הבית היהודי על דרישות הימין החדש: עולם דמיוני

הבית היהודי על דרישות הימין החדש: עולם דמיוני

הימין החדש: בראש הגוש הטכני יעמוד המועמד שיצליח להביא את מספר המנדטים הרב ביותר. הבית היהודי: שוב חוזרים בימין החדש להסתמך על סקרים ולייקים כפי שעשו בעבר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, נפתלי בנט והרב רפי פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, הדס פרוש, פלאש 90

מחלוקת במגעים שבין הבית היהודי למפלגת הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט. מפלגת הימין החדש דורשת להקים רשימה משותפת שבה יוצבו חברי שתי המפלגות בשיטה של אחד אחרי מועמד המפלגה האחרת. במפלגת הבית היהודי מנגד מתנגדים ומזכירים כי מפלגת הימין תכלול גם את עוצמה יהודית ולפיכך החלוקה תהיה באותה שיטה לפי שלוש המפלגות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במסגרת המגעים בין מפלגת הימין החדש לבית היהודי, דרשה מפגלת הימין החדש להשתבץ בשיטת ה״ריצ׳רץ׳": "העדיפות למיקומים האי־זוגיים תינתן דווקא לאיחוד מפלגות הימין", כתבו בהצעה, "דבר המעניק להם יתרון במקרה של מספר מנדטים אי־זוגי. זאת, על אף שבכל הסקרים 'הימין החדש' גדולה משמעותית". עוד דררשו כי בראש הגוש הטכני יעמוד המועמד שיצליח להביא את מספר המנדטים הרב ביותר. לדבריהם זאת תהיה איילת שקד. "מדובר באינטרס משותף של שתי המפלגות כדי למקסם את כוחו של גוש הימין", כתבו.

תשובת הבית היהודי לא איחרה להגיע, שם תקפו את הבקשות של הימין החדש ואמרו: "שוב חוזרים בימין החדש להסתמך על סקרים ועל לייקים כפי שעשו בעבר. אנו מזכירים שיש עולם מדומיין ויש מציאות. במציאות יש לבית היהודי-איחוד לאומי 6 חברי כנסת מכהנים והימין החדש לא עברו את אחוז החסימה. אין הגיון להביא שמות אלמוניים שאף אחד לא מכיר לרשימה על חשבון ח״כים מכהנים ומוערכים שעושים עבודתם נאמנה כלפי ציבור בוחריהם".

על הצעת "הריצ'רץ'" אמרו: "יש כאן הנהגה משולשת של שלוש מפלגות. נפעל על בסיס ההצעה ההוגנת יותר של שליש שליש, המייצגת נאמנה את שלושת המפלגות. זאת למרות שבימין החדש רק בנט ושקד מביאים קולות. אפשר לסגור הסכם כבר בצוהריים, אין צורך לחכות עד הערב".

הפופולריים