בכירים באיחוד הימין: בנט פועל לפיצוץ המגעים לאיחוד

בכירים באיחוד הימין: בנט פועל למניעת איחוד

הגורמים ציינו שבנט מעלה דרישות בלתי אפשרויות במטרה לפוצץ את המשא ומתן בין הצדדים ולמנוע את החיבור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, נפתלי בנט והרב רפי פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, הדס פרוש, פלאש 90

בכירים באיחוד מפלגות הימין תוקפים בחריפות את נפתלי בנט מהימין החדש. לטענת הגורמים בנט מעלה את יו"ר מפלגתו, איילת שקד, על עץ גבוה במסגרת המגעים לחיבור בימין ומעלה דרישות בלתי אפשרויות במטרה לפוצץ את המשא ומתן בין הצדדים ולמנוע בסופו של דבר את החיבור. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

 


בכנס אתגרים חברתיים של הבית היהודי בעיר לוד סיפר הערב שר החינוך רפי פרץ כי שוחח הבוקר עם שקד. "דיברתי איתה על החשיבות לייצר איחודים. יש לנו אחריות לגוש הימין כולו, הבית היהודי תמיד חיבר ואיחד, גם הפעם נעשה כך", אמר פרץ. הוא אמר כי הוא מתכוון להיפגש עם שקד בהקדם האפשרי. "אין לי ספק שיחד נוכל למצוא את הדרך לאיחוד כל הכוחות יחד עם שמירה על דמותה של הציונות הדתית".

פרץ שב וקרא לכל השותפים בימין, כולל לעוצמה יהודית לשבת למשא ומתן. "אסור לנו להתייחס לרעשי הרקע מסביב, זה הזמן לגלות אחריות לשלטון הימין. נעשה מאמץ גדול כדי לשלב כוחות יחד עם שמירה על דמותה של התנועה הציונית דתית והמשך מרכזיותו של הבית היהודי ברשימה המתהווה באיחוד מפלגות הימין". הוא דחה את האפשרות שיתמוך במועמד אחר מלבד נתניהו לראשות הממשלה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף בכנס את אביגדור ליברמן: " ליברמן מחליף סיסמאות בתדירות יותר גבוהה ממה שמחליפים גרביים בגולני. הטרנד התורן שלו זה לתקוף את הציונות הדתית. תוקף את הגרעינים התורניים ואת מכינת עלי שממנה יוצאים מובילי החברה הישראלית. יש אפסים שמזלזלים בעשייה הגדולה שלנו. מי שמתנתק מארץ ישראל מתנתק גם מעם ישראל ומהאתוס הציוני. אנחנו ברגעי מפתח שנוגעים ליכולת של הציונות הדתית להמשיך לשאת בגאון את הערכים שלנו. ערכים שחייבים ייצוג פוליטי בכנסת. אנחנו זקוקים לכוח שלא מתבייש ולא מנסה למכור אשליות או מקסמי שווא".

הפופולריים