ברק על אפשטין: "החברה האמריקנית קיבלה אותו אחרי שהורשע"

ברק על אפשטין: "החברה קיבלה אותו אחרי שהורשע"

יו"ר ישראל דמוקרטית התייחס בכאן רשת ב לפרסום בכאן חדשות ואמר כי "אם הם לא הבחינו, הציפייה שאני אבחין היא קצת מוגזמת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברק ואפשטין
צילום: צילום: אי פי ופלאש 90

יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק התייחס היום (שני) בכאן רשת לפרסום בכאן חדשות על קרבתו לאיש העסקים ג'פרי אפשטין שהורשע בשידול לזונות: "החברה האמריקנית, שבתוכה הוא חי, קיבלה אותו אחרי שהוא הורשע בעבירות אלה. פגשתי אצלו את ראשי האוניברסיטאות הכי חשובות בעולם, את הפילנתרופים הגדולים בעולם, שרים וסגני שרים בממשל קלינטון, בממשל אובמה, אנשים מרכזים בממשל טראמפ. החברה האמריקנית לא נידתה אותו. המערכת המשפטית, רק עכשיו מתפטר שר שהיה תובע בעניינו ואומר שהוא התרשל ולא הבחין, אז אם הם לא הבחינו הציפייה שאני אבחין היא קצת מוגזמת".

האזינו לריאיון המלא עם אהוד ברק

"ברגע שנודע על ההאשמות החמורות החדשות נגדו, שמבוססות על סיפור ישן, הנחיתי את עורכי הדין לבחון את האפשרות להוציא את החברה שקשורה אליו מתוך השותפות המוגבלת ששם הם משקיעים פסיביים", הסביר ברק.

יו"ר ישראל דמוקרטית התייחס גם לכספים שקיבל מקרן וקסנר ואמר כי "החוזה בין קרן וקסנר לביני נחתם בין השנים 2003 ואולי המשך שלו ב-2004. באותה עת הייתי אזרח פרטי שעסק בייעוץ, במחקר ובהרצאות. הטענות קשורות לפעילות פוליטית -לפריימריז בעבודה, אבל הפריימריז התחילו ב-2007, שלוש או ארבע שנים יותר מאוחר".

"ניסו לקשור את זה לעובדה שאפשטין היה קשור לקרן וקסנר, אני לא מכיר את הקשר של אפשטין לקרן וקסנר, אבל אני אומר לך שלפי פרסום בעיתון ישראל היום אתמול אפשטין תרם לקרן וקסנר סכומים בשנת 2008, זה חמש שנים אחרי שאני חתמתי חוזה, לטעון שיש קשר בין שני הדברים זה פשוט דבר הזוי".

הפופולריים