כעס בעבודה על כוונת פרץ לשריין את מקומו עד הבחירות הבאות

כעס על פרץ: רוצה לשריין מקום עד הבחירות הבאות

פרץ יבקש מוועידת המפלגה למנוע את הבחירות הנהוגות לתפקיד היו"ר 14 חודשים לאחר הבחירות. פרץ נפגש עם יו"ר מרצ שאמר לכאן רשת כי יש ניסיון לשתף פעולה עם כל מי שקרוב למפלגתו כדי לקדם את השמאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום:

תרעומת בקרב חלקים במפלגת העבודה על שינויי החוקה שמתכוון להעביר מחר (שלישי) היו"ר הנבחר, עמיר פרץ, בוועידת המפלגה ובהם סעיף שיאריך את הקדנציה שלו כיו"ר המפלגה. כוונתו של פרץ היא שבמקום לקבוע תיקון ולפיו היו"ר יישאר בתפקידו במהלך כל הקדנציה כולה והבחירות לראשות המפלגה ייערכו רק חצי שנה לפני הבחירות הבאות. זאת בניגוד לנהוג במפלגה ולפיו פריימריז לראשות המפלגה ייערכו 14 חודשים לאחר הבחירות.

בשיחות סגורות מביעים חברי כנסת וגורמים במפלגה התרעמות על המהלך, אם כי מעריכים שהוועידה תאשר מחר את הסעיף. על פי רב תיקוני חוקה שמביא יו"ר חדש במפלגה עוברים יחסית בקלות.

בתוך כך, נפגשו היום פרץ ויו"ר מרצ החדש ניצן הורוביץ. בתום הפגישה אמר הורוביץ לרן בנימני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, כי מפלגתו יכולה להתמודד בבחירות לבד, אך יש ניסיון לשתף פעולה עם כל מי שקרוב אליה, כדי לקדם את השמאל הישראלי. לדבריו, מפלגת כחול לבן לא הצליחה למנוע את פיזור הכנסת, אך מפלגתו שרדה בעבר גם אחרי שמפלגות גדולות נעלמו. לדבריו יש כעת אתגר משותף להחליף את השלטון שהוא שלטון רע.

הפופולריים