הבית היהודי לרב אבינר: לנשים יש מקום חשוב בפוליטיקה

הבית היהודי לרב אבינר: לנשים חשיבות בפוליטיקה

במפלגה יצאו נגד דבריו של הרב בריאיון לכאן רשת ב, שלפיהם עדיף שהבית היהודי תאבד מנדטים מאשר שאיילת שקד תעמוד בראש, ולנשים אין מקום בפוליטיקה. גם יו"ר הימין החדש נפתלי בנט מתח ביקורת ואמר כי "האמירות הללו גורמות לחילול השם". הרב אבינר ל"ערב ערב": אני לא מדבר כדי למצוא חן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב שלמה אבינר
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

במפלגת הבית היהודי הגיבו הערב (חמישי) לדבריו של הרב שלמה אבינר נגד איילת שקד, והבהירו כי "אנו מאמינים שלנשים יש מקום חשוב בעשייה הישראלית". אבינר אמר הבוקר בריאיון לירון דקל וברוך קרא בכאן רשת כי היה מעדיף שמפלגת הבית היהודי תאבד מנדטים מאשר שאיילת שקד תעמוד בראשה. "אין מקום לנשים", אמר. 

האזינו לריאיון שעורר סערה בכאן רשת ב

"הבית היהודי היא המפלגה הראשונה שבנתה פורום נשים משמעותי המצמיח נשים מנהיגות וכ-45% ממתפקדי הבית היהודי הן נשים", אמרו במפלגה בתגובה לדברים. "כמו כן, במפלגה יש שריון לנשים על מנת לקדם ייצוג הולם וראוי בכנסת. הציונות הדתית מורכבת מגוונים ומתפיסות שונות אבל בשעת מבחן אנו יודעים להיות תחת מפלגה אחת".

עם שוך הסערה, התראיין הרב אבינר לאורי לוי בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 והתייחס לדבריו בכאן רשת ב. "אני שמח שאומרים שאני דברים חשוכים. זו מחמאה גדולה כי אני מדבר מה שאני חושב ולא כדי למצוא חן בעיני אנשים. יש לנו חזון וצריך לקדם אותו", אמר.


גם נפתלי בנט, שותפה לשעבר של שקד להנהגת מפלגת הימין החדש, הגיב בחריפות לדברי הרב. "‏אם למישהו היה ספק למה צריך את הימין החדש, הנה התשובה", טען. "האמירות הללו מייצגות אחוז זעום בציונות הדתית וגורמות לחילול השם. כל מיזם שעשיתי בחיי, עשיתי לצד נשים מנהיגות ומוכשרות. בהייטק, בעשייה ציבורית ובפוליטיקה. מקומן של הנשים בפוליטיקה ובכל תחומי החברה אינו מוטל בספק".

 

הפופולריים