הורוביץ: "רוצים שמאל גדול, וזה אומר שיתופי פעולה"

"רוצים שמאל גדול וזה אומר שיתופי פעולה"

יו"ר מרצ הנכנס אמר בריאיון לכאן רשת ב כי עוד לא דיבר עם ברק, או עם כל גורם אחר, אך קרא לשיתופי פעולה. הורוביץ גם מתח ביקורת פעם נוספת על כחול לבן: "זאת מפלגה בלי השפעה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצן הורוביץ לאחר הניצחון בבחירות לראשות מרצ
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

לאחר שניצח אמש (חמישי) את תמר זנדברג ונבחר ליו"ר מרצ, ניצן הורוביץ התייחס הבוקר לכוונות של מפלגתו לקראת הבחירות בספטמבר. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם שלום קיטל בכאן רשת ב אמר הורוביץ: "אנחנו רוצים שמאל גדול, וזה אומר שיתופי פעולה, אבל על בסיס העקרונות והדרך שלנו. אני קורא לכל גורמי השמאל לחבור אלינו".

האזינו לריאיון עם ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

הורוביץ אמר כי עוד לא שוחח עם אף גורם, ובפרט עם אהוד ברק, אך הצהיר: "אני אדבר עם כולם, פנינו לשיתופי פעולה. המטרה שלנו בבחירות האלה היא להחזיר את השמאל לעמדת השפעה מרכזית במדינה. זה אומר גם תפקידים בממשלה, וגם חלק בשלטון".


יו"ר מרצ שוב מתח ביקורת על מפלגת כחול לבן, ואמר בריאיון: "הם לא ממלאים את תפקידם. הם צריכים להיות אופוזיציה לוחמת ולאתגר את השלטון - הם המפלגה הגדולה בכנסת וההשפעה שלהם לא ניכרת. זה מאכזב ומצער אותי. אני חושב שרבים יסכימו איתי שלמפלגה הזאת אין אפקט ואין לה השפעה, אלו קולות שהלכו לאיבוד ולכן אנחנו צריכים לבנות שמאל חזק שיעשה את העבוד".

הורוביץ גבר על זנדברג כש-458 מהקולות הלכו אליו, בעוד 388 הצביעו לזנדברג. הבוקר החמיא הורוביץ ליו"ר היוצאת: "אני בירכתי את תמר זנדברג על ההובלה של המפלגה בתקופה לא פשוטה. תמר היא פרלמנטרית מצוינת, ואני רוצה שהיא תהיה במקום מרכזי בנבחרת שלנו. היא נכס למרצ והיא נכס לכנסת".

הורוביץ פרש לפני חמש שנים מהפוליטיקה, לפני כן הוא היה עיתונאי, ואחר כך כיהן כח"כ מטעם מרצ במשך שתי קדנציות. בכהונותיו היה חבר בוועדת החוץ והביטחון, בוועדת הפנים והגנת הסביבה, ובוועדת המדע והטכנולוגיה. 

תמר זנדברג אמרה לאחר פרסום התוצאות כי "זה לא נחמד להפסיד, אבל מי שלא מפסיד גם לא מנצח. מאחלת הצלחה לניצן. מרצ בשבילנו יותר גדולה מבן אדם אחד - זה השמאל של ישראל. אני כאן בשביל העתיד של המדינה שלי ולא הולכת לשום מקום".

הפופולריים