יאיר גולן לכאן רשת ב: המפלגה החדשה תרחיב את גוש השמאל-מרכז

יאיר גולן: המפלגה תרחיב את גוש השמאל-מרכז
האלוף במיל' שחבר לברק הגיב בכאן רשת ב למהלך והבהיר כי ישאר בפוליטיקה זמן רב. לדבריו, ברק הוא האדם הראוי לתפקיד ראש הממשלה ובכחול לבן חסר להט וחזון. חיים רמון תקף את ברק: לא יעביר קולות לגוש השמאל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסע"ת  26.6.19 ברק ויאיר גולן
צילום: צילום: פלאש 90

האלוף במיל' יאיר גולן, שהצטרף למפלגתו של אהוד ברק, אמר הבוקר (חמישי) שהסיבה להקמת המפלגה החדשה היא העדר גוף מרכזי אטרקטיבי בגוש המרכז-שמאל שיאחד סביבו גופים אחרים. בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב, הדגיש גולן כי ברק הוא המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, והמפלגה החדשה תוסיף לגוש ותרחיב אותו.

האזינו לריאיון המלא עם יאיר גולן בכאן רשת ב

גולן הוסיף שהדבר שחסר למפלגת כחול לבן הוא להט וחזון מגובש, דברים שברק מביא עימו. לדבריו, "גנץ ראוי, ברק הוא הראוי ביותר". הוא הגדיר עצמו שמאל ציוני, ואמר שלדבריו "שמאלן", הוא ביטוי גנאי. הוא הדגיש כי "אני לא בא ליום יומיים, לא לחודש חודשיים, אני בא על מנת להישאר. אני אף פעם לא הייתי ספרינטר טוב אבל תמיד הייתי אצן לא רע למרחקים ארוכים ואני בא למרחקים ארוכים". 

"לי אין שום בעיה עם סיפוח יישובים, ממילא יש יישובים שהם כנראה בכל דרך, איזה הסדר שלא יהיה יהיו חלק ממדינת ישראל", פירט גולן את משנתו המדינית. "השאלה המרכזית שעומדת בפני מדינת ישראל, היא אחת האם הולכים לסיפוח או להפרדה, אנחנו באופן חד משמעי בעד הפרדה. ני חושב שפתרון שתי המדינות הוא הצורה הקיצונית של ההפרדה, אני לא יודע אם זה יוביל לזה מחר בבוקר, אני חושב שמוקדם לדבר על מה תהיה הצורה המדויקת". 

גולן התייחס לנאום בו אמר שהוא "מזהה תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה", ואמר לירון דקל כי "צריך להסתכל על התהליכים כפי שהם, רק תסתכל על ההשחתה השלטונית סביב נושא הבחירות. הייתה צריכה לקום קואליציה של שתי המפלגות הגדולות הליכוד וכחול לבן. זה לא קורה רק בגלל שחיתות ושחיתות של איש אחד. אני חושב שכל מה שאמרתי, לצערי נכון לחלוטין, ומה שקרה בשלוש השנים האחרונות רק מוכיח את זה". 

חברת הכנסת אורנה ברביבאי (כחול לבן) אמרה בריאיון לירון דקל שהיא לא צופה שקולות יזלגו למפלגתו של ברק. לדבריה, "כחול לבן היא הקול המרכזי. נימוס זו לא קללה, ביבי הצליח להרגיל את כולנו שצריך להעליב, לרמוס ולהשפיל אידיאולוגיות ואנשים. אבל ראינו שהוא מוכן לשבת עם כל האנשים כדי להציל את עצמו. לא רואה בנימוס דבר רע.  זה יפה שברק פרץ מחדש אחרי כמה פעמים שהקים מפלגות, אבל אני לא יודעת מה המצע שלו. האלטרנטיבה שלנו ברורה. 35 מנדטים הביעו בנו אמון". 

האזינו לריאיון עם אורנה ברביבאי

מוקדם יותר תקף השר לשעבר חיים רמון את אהוד ברק בכאן רשת ב ואמר שהוא לא מוסיף לגוש השמאל. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" אמר רמון לאריה גולן: "ף אחד לא יעבור מהימין המתון בגללו. רק לפני חודשיים היו בחירות, לא כחול לבן ולא העבודה רצו לגעת בברק. הוא התחנן שייקחו אותם ואף אחד לא רצה. הם ידעו על מה הם מדברים". 

רמון הוסיף: "ברק בא ומודיע שהוא לוחם השחיתות מספר אחת. אבל דוח המבקר ל-1999 הראה שברק קנה שלטון בכסף. כשהיה שר ביטחון - העביר לבנותיו את החברות על שמו, המבקר קטל את העניין, אחר כך החברה, שהקימה רעייתו, שקשרה בין הון לשלטון. לאחרונה ה-2.5 מיליון דולרים שקיבל עבור מחקר, אין מחקר, הכסף נכנס לכיסו הפרטי. מפתיע אותי שכל מי שפוסל את נתניהו על רקע שחיתותו, אין לו שום בעיה עם הפרשות שנקשרו לברק". 

האזינו לריאיון המלא עם חיים רמון

הפופולריים