ברק: "לא מופרך לראות שילוב כוחות עם כחול לבן"

ברק: "לא מופרך לראות שילוב כוחות עם כחול לבן"
ראש הממשלה לשעבר, שהכריז על הקמת מפלגה חדשה, מקווה שכחול לבן תגדיל את גוש המרכז-שמאל על ידי פנייה למצביעי הליכוד, ואילו מפלגתו של ברק תתאחד עם מפלגת העבודה - וייתכן שתיצור גוש טכני עם מרצ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק מפלגת ברק
צילום: -

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שהודיע מוקדם יותר הערב (רביעי) על הקמת מפלגה חדשה, אמר שהוא לא שולל חבירה של רשימתו למפלגת כחול לבן. "לא מופרך לראות שילוב כוחות עם כחול לבן", אמר ברק בראיון לכאן חדשות. הוא הדגיש שמטרתו היא להגדיל את גוש המרכז-שמאל: "רק גודל הגוש קובע".

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי ברק מתכנן לגרום לכך שמפלגת כחול לבן תמשוך מצביעי ליכוד. ברק, שהודיע שהכוונה בהקמת המפלגה היא להגדיל את גוש המרכז-שמאל, מתכוון להתאחד עם מפלגת העבודה וייתכן שיצור גוש טכני עם מרצ, במטרה להוות פלטפורמה עבור מצביעי המרכז-שמאל, ומנגד כחול לבן תוכל למשוך מצביעי ימין שקורבים לעמדתם, וכך להגדיל את הגוש.

ברק, שחוזר לפרק הרביעי בקריירה הפוליטית שלו בגיל 78, מצויד בסקרים פנימיים שצופים לו הישגים מחמיאים, אף שאלה מגיעים מקרב מצביעי כחול לבן. הוא ביקש למנוע את ביטול הבחירות והצהיר על הרשימה - הראשונה שהוכרזה לציבור ללא שם. 

פרשן כאן חדשות מרדכי גילת אמר כי ברק הקדים את ההכרזה משום שהתגבר על בעיה שנוגעת לעסקיו. ברק הכחיש בראיון לכאן חדשות את הפרסום. 

הפופולריים