נתניהו: בוחן בכובד ראש את ההצעה לבטל את הבחירות

נתניהו: בוחן בכובד ראש את ביטול הבחירות
אדלשטיין, שמוביל את היוזמה, טרם פנה למפלגות וכדי להעביר חוק לביטול פיזור הכנסת הוא זקוק לרוב של 80 חברי כנסת. מכחול לבן נמסר: ״עוד ספין שנועד להשכיח מהציבור שנתניהו נכשל בהקמת ממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם במליאת הכנסת
צילום: צילום: פלאש 90

מפלגת הליכוד מסרה הערב (שלישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "מתייחס בכובד ראש ליוזמה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לבטל את פיזור הכנסת". הובהר כי נתניהו יבחן את הצעתו בימים הקרובים. יו"ר הכנסת אדלשטיין טרם פנה לאף אחת מהמפלגות, אך הודיע: מצאתי מתווה פרלמנטרי ויש אפשרות לבטל את הבחירות המיותרות בתולדות ישראל". 

אדלשטיין גיבש תרחיש שמבחינתו אמור למנוע בחירות, באמצעות תהליך של ביטול פגרת הבחירות והעברת חוק שמבטל את פיזור הכנסת. כדי להעביר חוק כזה, צריך להשיג תמיכה של 80 חברי כנסת. אדלשטיין מתכוון, בגיבוי ראש הממשלה, לצאת בקריאה לכל ראשי מפלגות הכנסת להירתם למהלך ולהסכים לבטל את פיזור הכנסת.

אדלשטיין עצמו התייחס לדברים שפרסמה מפלגת כחול לבן, שטענה שמדובר בספין, ואמר לכאן חדשות: "אני בא בידיים נקיות. כוונותיי רציניות ואין פה שום ספין. לא אקדם שום מהלך לביטול הבחירות ללא הסכמה רחבה של לפחות 75 - 80 חברי כנסת. בחדרים סגורים, גם אנשי כחול לבן אומרים שהם לא רוצים בחירות".


ממפלגת כחול לבן נמסר: ״עוד ספין שנועד להשכיח מהציבור שנתניהו נכשל בהקמת ממשלה, העדיף את טובתו האישית וגרר במו ידיו מדינה שלמה לבחירות מיותרות. נתניהו מבין שהוא עומד להפסיד את הבחירות ומחפש עכשיו פתרונות קסם. אנחנו הולכים לבחירות ובני גנץ יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל".

חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) אמר כי הוא בדק לפני שבועיים "בצורה מדוקדקת" את כל החוקים של ביטול פיזור הכנסת. "אני אומר בוודאות - אפשר לבטל את הבחירות ולבטל את פיזור הכנסת, יש רק לדאוג לרוב הנצרך", אמר מקלב לרדיו החרדי "קול חי". שר האוצר משה כחלון הגיב גם כן: "הבחירות הקרובות מיותרות, יקרות ומזיקות למשק. כל יוזמה שתביא לביטולן מבורכת".

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, אמר: "‏ביטול הבחירות הוא מעשה לא אפשרי משפטית ולא כשר מוסרית ולכן לא יעבור. כיו״ר סיעת העבודה אני מודיע כי בכוונתנו להתנגד לכל מהלך מסוג זה, שמטרתו ההישרדות האישית של נתניהו".

הפופולריים