ברק ויאיר גולן מנסים לגייס בכירי עבודה לשעבר

ברק ויאיר גולן מנסים לגייס בכירי עבודה לשעבר

השר לשעבר משה שחל משמש גשר בין ברק למועמד לראשות העבודה עמיר פרץ במטרה לבדוק ריצה משותפת. שמולי קרא לשפיר להסיר את מועמדותה לראשות העבודה ולהצטרף אליו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק נערך להרכבת רשימה. בחדשות הערב דווח הערב (ראשון) כי ברק ויאיר גולן מנסים לגייס שמות של בכירי מפלגת העבודה בעבר, בהם איילת נחמיאס ורבין. השר לשעבר משה שחל משמש גשר בין ברק למועמד לראשות העבודה עמיר פרץ במטרה לבדוק ריצה משותפת של העבודה עם הרשימה של ברק.


בתוך כך, ביטלה הערב ועידת העבודה את הצורך בקיום פריימריז לרשימה לכנסת. הרשימה שהתמודדה לכנסת ה-21 תתמודד לכנסת ה-22 ללא אבי גבאי וטל רוסו שפרשו. ועידת המפלגה הכריעה: הפריימריז לראשות המפלגה יערכו ב-2 ביולי.

המתמודד על ראשות מפלגת העבודה חבר הכנסת איציק שמולי קרא בוועידה לחברתו למפלגה סתיו שפיר להסיר את מועמדותה ולהצטרף אליו לריצה משותפת לראשות המפלגה. הקריאה באה לאחר פרסום תוצאות של סקרים - "זה מאוד ברור שזה או עמיר פרץ או איציק שמולי".

בנאומו אמר שמולי: "יש כאן מאבק של דור שלם שלוקח את המושכות לידיים ורוצה לקחת את ישראל למקום אחר. אני פונה לחברתי הלוחמת, סתיו, וקורא לה - שנינו מבינים שהמאבק האמיתי הוא מול הימין. שנינו מבינים שנדרש שינוי דורי. שנינו נכנסו למפלגה על גל ההתחדשות האדיר בתקופתה של שלי. שנינו גם רואים את אותם המספרים והנתונים סתיו - את יודעת את המצב, בואי נלמד מטעויות העבר, תחברי אליי ונשתף פעולה".


גם חבר הכנסת עמיר פרץ נאם בוועידה ואמר כי מפלגתו מייצגת את הרוח הטובה ואת מה שנכון בפוליטיקה הישראלית. "המשמרת שלך אבי, לא הייתה משמרת פשוטה, הובלת את המפלגה בימים סוערים בימים בהם הפוליטקה הישראלית השתנתה לנו מול העיניים, לא סיימת את השירות שלך למען הציבור במדינת ישראל, ועוד נדע לשתף פעולה בעתיד", אמר פרץ ליו"ר המפלגה היוצא אבי גבאי.

גבאי נשא את נאומו האחרון כיו"ר וציין כי מצביעים רבים כולל חברי מפלגה, אמרו: "הצבענו למי שחשבנו שיוכל להחליף את נתניהו. הצבענו לאחרים למרות שאנחנו מאמינים בדרך שלכם". לדברי גבאי, הכל מתחיל בתרבות – ואת התרבות צריך לשקם.

הפופולריים