"נתניהו יתקשה מול כחול לבן, ליברמן והגוף החדש": ברק ממשיך להיערך לחזרה לפוליטיקה

ברק נערך עם גוף פוליטי חדש: "נתניהו יתקשה"

ההסבר של רה"מ לשעבר, בשיחות סגורות, הוא שנתניהו יתקשה להתמודד מול כחול לבן, מול יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ומול הגוף החדש. ברשימת האנשים שעמם מנהל ברק שיחות בנושא נמצא גם סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף יאיר גולן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק ראש הממשלה לשעבר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ממשיך להיערך להקמת גוף פוליטי חדש, כפי שפורסם לפני שבוע ב"השבוע". פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11 כי ההסבר של ברק, בשיחות סגורות, להחלטה להקים את הגוש הוא שראש הממשלה בנימין נתניהו יתקשה להתמודד מול כחול לבן, מול יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ומול הגוף החדש.


עוד דווח כי ברק בוחן אפשרות לצרף לגוף החדש את מפלגת העבודה ואת מפלגת מרצ. ברשימת האנשים שעמם מנהל ברק שיחות בנושא נמצא גם סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף יאיר גולן. גולן, במקביל, מברר אפשרות להקים רשימה חדשה שאליה יצרף גם חברי כנסת בעבר ובהווה ממפלגות המרכז.

בשבוע שעבר התייחס אושי אלמליח, לשעבר מנכ"ל מפלגת העצמאות ומקורב לאהוד ברק, לנושא חזרתו של ראש הממשלה לשעבר לפוליטיקה בריאיון לכאן הערב עם רונן פולק. "ישנה אפשרות אמיתית שאהוד ברק יחזור לזירה הפוליטית - אבל אני לא חושב שזה יקרה במפלגת העבודה", אמר אלמליח.

עוד אמר אלמליח כי "אהוד ברק עבד ועובד בחיבורים ובאיחודים. הוא עשה את זה טוב מאוד גם בסיבוב הקודם שלו בזירה הפוליטית ואני מעריך שהוא יעשה את זה גם בסיבוב הזה. כל הכוונה היא, בסופו של דבר, לא לפצל את המחנה - אלא לאחד את המחנה".

הפופולריים