מתאם פעולות הממשלה בשטחים לשעבר ומנכ"ל שיבא ישתתפו בוועידת בחריין

האלוף במיל' יואב מרדכי ישתתף בוועידת בחריין

הבית הלבן לא יזמין נציגים ישראלים רשמיים לוועידה הכלכלית, כדי שהמפגש יהיה א־פוליטי. "ישראל לא תשתתף בוועידה, אך אנשי עסקים ישראלים, שיוכלו לתרום לשיח, יוזמנו", אמר גרינבלט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האלוף במיל' יואב (פולי) מרדכי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האלוף במילואים יואב מרדכי, שהיה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, צפוי להשתתף בוועידה הכלכלית שיזם הממשל האמריקני בסוף החודש בבחריין, כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. בנוסף לאלוף במיל' מרדכי, גם מנכ"ל בית החולים שיבא, הפרופסור יצחק קרייס, צפוי להשתתף, וכן ישראלים הפעילים בחברה האזרחית.

לצד זאת, הבית הלבן לא יזמין נציגים ישראלים רשמיים לוועידה הכלכלית, כדי שהמפגש יהיה א־פוליטי.  כך נשמע הלילה השליח האמריקני למזרח התיכון, דיוויד גרינבלט, בניו יורק בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות. השליח אמר כי "ישראל לא תשתתף בוועידה, אך אנשי עסקים ישראלים, שיוכלו לתרום לשיח, יוזמנו".


גרינבלט הסביר כי הוחלט שלא להזמין נציגים רשמיים ישראלים משום שהפלסטינים החליטו להחרים את הוועידה: "לא רצינו שהאירוע יהיה אירוע פוליטי". על מהות הוועידה אמר כי "אנחנו לא הולכים לבקש בשלב הזה התחייבות להעביר כספים, אלא רעיונות ופידבק עליהם. מצד שני זה לא יהיה פוטו אופ, זה יהיה יותר מזה". עוד אמר גרינבלט כי ההנהגה הפלסטינית פועלת לא רק להחרים, אלא גם "להשחיר את הסדנה בבחריין ולעודד חרם נגד הוועידה". 

בלשכת ראש הממשלה בירושלים אומרים כי ההחלטה שלא להזמין נציגים רשמיים התקבלה בתיאום בין ישראל לארצות הברית. מקורות פלסטינים מסרו כי שר האוצר הפלסטיני שוכרי בשארה הוזמן להשתתף בוועידה, אך טרם הודיע אם יבוא.

הפופולריים