נתניהו במסר לאוחנה: "החלטות ביהמ"ש מחייבות את כולם"

רה"מ במסר לאוחנה: החלטות ביהמ"ש תקפות לכולם

בנימין נתניהו התייחס לראשונה לדברי אוחנה שלפיהם לא לכל החלטת בג"ץ צריך לציית. בכך נתניהו מצטרף לגינויים של נשיאת בית המשפט העליון ושל היועץ המשפטי לממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואמיר אוחנה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, התייחס הערב (חמישי)לדברי שר המשפטים אמיר אוחנה, ואמר כי "החלטות בית המשפט מחייבות את כולם". בכך מצטרף הגינוי של נתניהו לגינויים של נשיאת בית המשפט העליון ושל היועץ המשפטי לממשלה.

אמש בריאיון לחדשות 12 נשאל אוחנה האם יש מקרים שבהם לא צריך לקיים את החלטת בג"ץ והשיב בחיוב, כשהוא מוסיף כי "השיקול העליון צריך להיות שמירה על חיי האזרחים". הוא הוסיף כי הוא אינו יכול לומר שכל בכירי הפרקליטות הם מלאכים צחורי כנפיים ואמר כי לא מן הנמנע שיתפרו לו תיק.


ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, שוחח היום עם שר המשפטים ואמר לו כי "אין גוף שהוא חסין מביקורת בדמוקרטיה, וביקורת צריכה וראויה להישמע, אך בשיקול דעת, במתינות ותוך מתן כבוד למערכת המשפט. סיכמנו כי נעבוד כתף אל כתף בהמשך, למען אזרחי מדינת ישראל ולמען מערכת המשפט".

בתגובה לדברי השר אמר היום היועץ אביחי מנדלבליט כי "לנגד עיני רשויות אכיפת החוק והתביעה הכללית – ובראשם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה – עומדים רק שיקולים ענייניים ומקצועיים. החלטות מתקבלות אך ורק על בסיס חומר הראיות והוראות הדין, ולא חלילה משום שיקול זר. אנשי מערכת אכיפת החוק הם עובדי ציבור מסורים, הפועלים יום וליל כדי לשמור על אזרחי המדינה, ביטחונם, רכושם, וטובתם.

גם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות תקפה הבוקר את שר המשפטים אמיר אוחנה: "כל בעל דין יוכל מעתה, בברכת שר המשפטים, לבחור איזה פסק דין צריך לקיים ואיזה לא. מכאן הדרך קצרה לאנרכיה". חיות הוסיפה: "חשוב לי לומר לכם כי בעיניי יש לראות בחומרה את העובדה ששר משפטים, ביום השבעתו לתפקיד, בוחר לשתף אותנו בהשקפת עולם משפטית חסרת תקדים וחסרת אחריות. השקפה לפיה לא את כל פסקי הדין הניתנים על ידי בית משפט חייבים לכבד".

הפופולריים