מקורב לאהוד ברק: "להערכתי יחזור לפוליטיקה - לא לעבודה"

מקורב לברק: אם יחזור לפוליטיקה - לא לעבודה

אושי אלמליח, לשעבר מנכ"ל מפלגת העצמאות, אמר לכאן רשת ב כי הסיבה שברק לא יחזור לעבודה היא מפני שאין לו אפשרות להשפיע על מצב המפלגה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק ראש הממשלה לשעבר
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"ישנה אפשרות אמיתית שאהוד ברק יחזור לזירה הפוליטית - אבל אני לא חושב שזה יקרה במפלגת העבודה": כך אמר היום (חמישי) אושי אלמליח, לשעבר מנכ"ל מפלגת העצמאות ומקורב לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, לתוכנית כאן הערב עם יגאל גואטה ויואב קרקובסקי.

האזינו לריאיון עם אושי אלמליח בכאן רשת ב:

עוד אמר אלמליח כי "אהוד ברק עבד ועובד בחיבורים ובאיחודים. הוא עשה את זה טוב מאוד גם בסיבוב הקודם שלו בזירה הפוליטית ואני מעריך שהוא יעשה את זה גם בסיבוב הזה. כל הכוונה היא, בסופו של דבר, לא לפצל את המחנה - אלא לאחד את המחנה".

בכירים במפלגת בעבודה סבורים שסיכוייו של ברק להתמודד בפריימריז במפלגה ולהיבחר הולכים ופוחתים. אלמליח אמר על הנושא כי "מפלגת עבודה כרגע כלואה בתוך מבוך. היא כלואה בתוך לופ – היא עסוקה בפרוצדורה. יש שם חבורה של אנשים, לטעמי הכי טובה במערכת הפוליטית, הבעיה שהיא כלואה ולא מצליחה לצאת. ברק לא צריך להיכנס לזירה כזאת ולהתבוסס בבוץ במשך חודש שלם, כאשר מה שצריך באמת זה מפלגה קלת רגליים שיכולה לנוע קדימה במהירות רבה בלי משקולות".


בהמשך התייחס מנכ"ל מפלגת העצמאות לשעבר על התהליך שעוברת מפלגת העבודה בימים אלו - ואמר כי לטעמו לברק אין יכולת להשפיע על מצבה הבעייתי: "מפלגת העבודה עוברת תהליך חשוב מאוד אבל אני לא חושב שבתוך התהליך הזה ברק יכול להשפיע. אם אתה שואל אותי, בשיחות שאני מקיים איתו, ולהערכתי, ברק לא יתמודד במפלגת העבודה בפריימריז. להערכתי ברק לא חוזר כרגע לעבודה".

הפופולריים