לאחר מינוי אוחנה: קרע בתוך איחוד מפלגות הימין

לאחר מינוי אוחנה: קרע בתוך איחוד מפלגות הימין
בעוד ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את ראש הממשלה על יחסו לציונות הדתית, הרב רפי פרץ התייצב לצידו של נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: פלאש 90

קרע באיחוד מפלגות הימין לאחר הודעת ראש הממשלה על מינויו של ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים. בעוד בצלאל סמוטריץ' שהיה מעוניין בתפקיד תקף את החלטת נתניהו, שותפו לסיעה הרב רפי פרץ התייצב לצידו של נתניהו.


בהודעה שפרסם סמוטריץ' מיד לאחר המינוי נכתב: "נתניהו לא היה מתייחס לאף אחד מהשותפים האחרים שלו כמו שהוא מרשה לעצמו להתייחס לציונות הדתית". יו"ר האיחוד הלאומי הוסיף: "אמיר אוחנה הוא חבר ואיש ראוי ואני כמובן מאחל לו הצלחה גדולה. אבל לא הוא הסיפור. הגיע הזמן שנפיק לקחים".

גורם באיחוד מפלגות הימין הוסיף באותה הרוח: "נתניהו מוזמן להציג את ההסכמים שחתם עם המפלגות הדתיות והחרדיות. הנסיון של נתניהו לרכוב על הגב של סמוטריץ' תוך הוצאת דבריו מהקשרם באופן נבזי על ידי התקשורת הוא צעד מכוער. נפיק לקחים".

עם זאת, מכיוונו של הרב רפי פרץ הגיעה תגובה אחרת לחלוטין. לדברי גורם במפלגה: "יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ מקבל את תיק החינוך כמו שדרש לאורך כל תקופת המו"מ. הבחירה הראשונה היא של רה"מ והוא במפורש הציע לפרץ את תיק החינוך מהסיבה שהוא רואה בפרץ את מנהיג הציונות הדתית. לא ברור למה סמוטריץ' איתו הלכנו כתף אל כתף לאורך כל המו"מ בוחר לתקוף את רוה"מ במקום להסיק מסקנות".

הפופולריים