אהוד ברק החליט: לא יקים מפלגה חדשה

אהוד ברק החליט: לא יקים מפלגה חדשה
אינו שולל אפשרות להצטרף לגוש פוליטי או לרוץ לראשות מפלגת העבודה. רומז שאם ירוץ יאיר גולן לראשות המפלגה הצטרפותו תהיה מיותרת. בתוך העבודה התנגדות לריצה של עמיר פרץ לראשות המפלגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק בכנס מפלגת העבודה בתל אביב, 2017
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק החליט סופית שלא להקים מפלגה חדשה. כך פורסם היום (רביעי) בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב. ברק אומר למקורביו כי הוא אינו שולל אפשרות להצטרף לגוש פוליטי שבו תהיה שותפה העבודה עם גורמים כמו ציפי לבני, עדינה בר-שלום, אורלי לוי ואחרים. 

עם זאת רומז ברק רומז, שאם יחליט האלוף במילואים יאיר גולן, להצטרף לבסוף להתמודד על ראשות מפלגת העבודה ואף ינצח, תהיה חזרתו שלו מיותרת. לדבריו, גולן הוא אדם מצויין וראוי לתפקיד.

בד בבד טוענים גורמים במפלגת העבודה המתנגדים לחזרתו של עמיר פרץ לתפקיד יו"ר המפלגה, כי פרץ מתכנן מהלך שבמסגרתו לאחר הבחירות תיצור העבודה בלוק משותף עם הליכוד. זאת, כחלק מרצונו של פרץ לקבל את תמיכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו לתפקיד נשיא המדינה הבא אחרי ראובן ריבלין. הגורמים טוענים שבשל כך פרץ כראש העבודה לא יוכל לתקוף את ראש הממשלה נתניהו כפי שמצפים ממנו.  

האזינו לריאיון עם ח"כ עמיר בפרץ בכאן רשת ב

פרץ הגיב לדברים בריאיון עם אסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב ואמר: "מדובר בתרחיש דמיוני. אני היחיד שלא היה מוכן להיות עורב בסאגה של אבי באי מול נתניהו. גבאי דאג שלא יעדכנו אותי בכלל. אני ידוע כמי שאינו מסכים למהלכים מהסוג הזה. אין לי כוונה לחבור לאיש. הכוונה שלי היא להוכיח שאפשר לעביר מנדטים מהימן לשמאל כדי להחליף את נתניהו. מעולם אני לא שם עניינים אישיים שלי. הם לא מעניינים בכלל".

הפופולריים