הפסגה הכלכלית בבחריין: מדינות אירופה מתלבטות אם להגיע

הפסגה הכלכלית בבחריין: אירופה מתלבטת אם להגיע

המדינות חוששות מחוסר יעילותה של הוועידה משום שהפלסטינים הודיעו כי הם מחרימים את הפסגה. חלק מהמדינות מבהירות כי ישתתפו רק במידה והאיחוד האירופי ישתתף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וטראמפ בבית הלבן
צילום: צילום: אי-פי

מאז הכריזה ארה"ב על החלק הראשון בתוכנית השלום של ממשל טראמפ שיחל בפסגה הכלכלית בבחריין, קיבלו מספר מדינות אירופאיות הזמנה להשתתף בוועידה - אך עד כה לא החליטו אם להשתתף או לא. המדינות תוהות אם הוועידה תהיה יעילה, וזאת לאור ההחלטה הפלסטינית שלא להשתתף כרגע בוועידה שתיערך בסוף החודש.


בנוסף, דיפלומטים מתארים את שליחת ההזמנות האמריקניות לוועידה כ"בלאגן". לטענתם, חלק מההזמנות נשלחו לבנק המרכזי של המדינות, חלק למשרד האוצר וחלק למשרדי החוץ. אך חלק מהמדינות מבהירות כי ישתתפו רק במידה והאיחוד האירופי ישתתף בוועידה.

הערב נפגש השליח המיוחד של ממשל טראמפ, ג'ראד קושנר, עם נשיא הנציבות האירופית, ז'אן קלוד יונקר, ושרת החוץ של האיחוד, פדריקה מוגריני, לדון בתוכנית השלום. בתום הפגישה פרסמו הבכירים כי "מוגריני ויונקר הקשיבו לרעיונותיו של מר קושנר והדגישו את האינטרס הבסיסי של האיחוד האירופי של שלום בר קיימא באזור. הפיתוח הכלכלי של האזור כולו הוא חיוני אבל הוא חייב להיות מלווה בפתרון מדיני בר קיימא, אשר מביא בחשבון את השאיפות הלגיטימיות של הפלסטינים והישראלים".

הפופולריים