יחימוביץ' נגד גבאי: "הניסיון להתנער מחרפת המו"מ עם ביבי – עלוב"

"הניסיון להתנער מחרפת המו"מ עם ביבי – עלוב"

מחריפה הביקורת בתוך מפלגת העבודה נגד יו"ר המפלגה בעקבות המו"מ עם רה"מ על כניסה לממשלה. חברי המפלגה יחימוביץ', שפיר ושמולי התבטאו היום נגד מהלכיו האחרונים של גבאי ששקל את הצעת נתניהו לחבור לממשלתו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי ושלי יחימוביץ'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הביקורת הפנימית במפלגת העבודה נגד יושב הראש אבי גבאי בעקבות פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו השבוע בניסיון להצטרף לממשלה, עולה שלב. הערב (שבת) צייצה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בחשבון הטוויטר שלה כי הביעה את הביקורת שלה בפניו של גבאי וכתבה כי ניסיונו להתנער מהשיחות הוא עלוב.

"הניסיון להתנער מחרפת המשא ומתן הסודי המביש עם ביבי על ידי שקרים כאילו גם חברי כנסת אחרים 'שקלו', הוא עלוב", צייצה יחימוביץ'. "אני עניתי 'לא' מיידי ומוחלט, ובטוחה שגם חבריי. הרקורד שלי בעניין די מספק. נימקתי מוסרית, פוליטית, ומתחתי ביקורת אישית נוקבת בפניו של המציע על החוצפה שבלקושש לעצמו תיק בכיר מתוך ההריסות".


מוקדם יותר היום תקפה גם חברת הכנסת סתיו שפיר את יו"ר העבודה. בשבתרבות במודיעין אמרה שפיר כי נדהמה וכאבה לראות שחלק מחבריה שיתפו פעולה במסגרת המשא ומתן עבור תפירת תיקים לעצמם, כלשונה. "בדיוק זה מה שנתניהו רוצה - שהציבור יתעב את הפוליטיקה ויברח, במקום להתגייס למאבק על הדמוקרטיה. אבי גבאי צריך לפנות את מקומו מחר בבוקר ולהכריז על פריימריז פתוחים להנהגת המפלגה. אסור לבזבז עוד שניה".

גם יו"ר סיעת העבודה, חבר הכנסת איציק שמולי, מתח ביקורת על מהלכיו של גבאי. בשבתרבות בתיאטרון הבימה אמר שמולי כי גם אם חלק מחברי המפלגה שקלו את האפשרות להצטרף לממשלת נתניהו בתמורה לתפקידים - הוא גאה בעמידתו הנחרצת נגד האפשרות לספק לנתניהו הגנה מפני כתבי אישום פליליים. הוא ציין כי כדי להחזיר את האמון אצל קהלים רבים שאיבדה המפלגה, הצעד הראשון לעשות הוא קיום בחירות כלליות להנהגתה.

מספר 2 במפלגה, חבר הכנסת טל רוסו, הגן על יו"ר המפלגה ואמר היום בשבתרבות בכפר סבא: "גם אם חמאס היה מציע הצעה - או סוריה - היינו בודקים את זה, אם יש אפילו אחוז של סיכוי שאנחנו שומרים על הדמוקרטיה במדינת ישראל. השאלה היא מאיפה אתה משפיע בצורה הכי משמעותית. זה שהפרטנר שלך לא אידיאלי, לא אומר שאתה לא צריך לבחון את העניין. בסופו של דבר החלטנו שלא. אני לא מצטער על זה שהסתכלנו ובחנו את ההצעה. אבחן כל הצעה מכל גורם, גם הרבה יותר עוין, אם אני חושב שזה לטובת ישראל".

בליכוד התייחסו למשא ומתן שנוהל מול יו"ר העבודה, ולדיווחים כי נתניהו ביקש מגבאי תמיכה בחוק החסינות: "ראש הממשלה לא ביקש מאבי גבאי תמיכה בחוק חסינות חדש בחוק הקיים - וטיוטת ההסכם מראה זאת בבירור. כל האמירות שנתניהו ביקש משהו בעניין החסינות הוא שקר מוחלט". 

הפופולריים