גורם בבית הלבן: קושנר וגרינבלט יגיעו לישראל

גורם בבית הלבן: קושנר וגרינבלט יגיעו לישראל

הגורם מסר כי קושנר יגיע גם לפגישות בירדן ולאחר מכן יגיע בתחילת יוני ללונדון. בכיר פלסטיני הגיב לפרסום בשיחה עם כאן חדשות: ידענו על הביקור והממשל האמריקני לא פעל לארגן פגישה גם עם נציגי ההנהגה הפלסטינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וג'ארד קושנר
צילום: צילום: מתי שטרן

גורם רשמי בבית הלבן אישר היום (שלישי) את הפרסום בכאן חדשות, והודיע כי יועצו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, והשליח למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט יגיעו השבוע לפגישות בישראל. קושנר צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום חמישי הקרוב.

פגישתו של קושנר עם נתניהו תתקיים בצל המשבר הפוליטי עם הרכבת הממשלה, ולקראת פרסום החלק הראשון ביוזמת השלום של טראמפ והכינוס בבחריין. הגורם בבית הלבן מסר כי קושנר יגיע גם לפגישות בירדן ולאחר מכן יגיע בתחילת יוני ללונדון.

בכיר פלסטיני הגיב בשיחה עם כאן חדשות, ואמר שברשות הפלסטינית ידעו על הביקור המתוכנן של קושנר וגרינבלט לארץ, אך לא היה ניסיון מצד הממשל האמריקני לארגן פגישה עם נציגי ההנהגה הפלסטינית. הבכיר הבהיר כי ברשות הפלסטינית אינם מעוניינים מצידם לארגן פגישה כזו, בעקבות הצעדים שביצע ממשל טראמפ בנוגע לירושלים ולאונר"א שהביאו לחרם מצד הפלסטינים על הממשל.

בכינוס בבחריין, שייערך בסוף יוני, יושק החלק הכלכלי של תוכנית השלום של הממשל ויתקיים אירוע לגיוס השקעות בהשתתפות שרי כלכלה ואנשי עסקים. בכירים ישראלים, בהם שר האוצר משה כחלון, צפויים להיות מוזמנים לאירוע. מנגד, הפלסטינים מחרימים את הכינוס בבחריין ולא ישלחו נציג מטעמם.

הפופולריים