אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת ברוב של 66 חברי כנסת

אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת

מליאת הכנסת אישרה הלילה בחירות חוזרות ב-17 בספטמבר. ברביעי צפויות להיות קריאות שנייה ושלישית, במידה והמשבר לא ייפתר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אושרה לפנות בוקר (שלישי) בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת, לאחר דיון סוער במליאה ברוב של 66 חברי כנסת. תאריך הבחירות אשר נקבע הוא ה-17 לספטמבר.

מוקדם יותר בערב שני, ראש הממשלה נשא הצהרה מיוחדת על רקע המשבר במו"מ הקואליציוני ולאחר שפגישתו עם ליברמן לא נשאה פרי: "אני עושה מאמצים כבירים להקים ממשלת ימין ולמנוע בחירות מיותרות ויקרות. אין סיבה לשתק את מדינה לעוד שנה וחצי". דבריו של נתניהו באים לאחר שמוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 65 ח"כים את הצעת החוק לפיזורה.

לאחר הצהרתו של ראש הממשלה המערכת הפוליטית הגיבה. איציק שמולי: "פועלים במרץ לתת למועמד אחר את הניסיון להרכיב את הממשלה"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר בצהריים (שני) כי סיעתו תתמוך בפיזור הכנסת, וכי לא תהיה פרטנר לממשלת הלכה. "בליכוד מנסים לייצר נרטיב של נקמה אישית. העמדה שלנו עקרונית, חזרנו עליה שוב ושוב". ליברמן, שדיבר בישיבת סיעתו, אמר על המגעים הקואליציוניים: "כל בר דעת מבין שמדובר בעמדה עקרונית. הכי פוחדים בליכוד שעם ישראל יבין זאת". הוא הוסיף כי "הבחירות הן דבר מיותר לחלוטין, מי שאשם זה רק הליכוד".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר במליאה כי "יש דבר אחד שפחות מזכירים אותו והוא האמת האמיתית עצמה - זה הכל כדי לבנות מבצר משפטי למי שלא נוכח כרגע. ברור לכולם שעל פי רוח החוק מהרגע שמוצה התהליך אפשר להעביר את המושכות למישהו אחר. אני מציע לנתניהו לזכור את אלה שלא בחרו בו והם בכל זאת נמצאים פה. לכן אנחנו מתנגדים לפיזור הכנסת ה-21".

הפופולריים