בכירים בליכוד: האיומים בבחירות - לאזני החרדים

בכירים בליכוד: האיום בבחירות - לאוזני החרדים

גם בהתייעצות הלילית אצל רה"מ שנערכה אמש בנושא חוק הגיוס, לא הושגה התקדמות. ח"כ פורר: "ישראל ביתנו לא תזוז מעמדתה בנושא חוק הגיוס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בכירים בליכוד ציינו בשיחות סגורות כי איומי הבחירות שנשמעים מכיוון הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו מיועדים בעיקר לאזני המפלגות החרדיות ולא לאוזניים של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. כך פורסם הבוקר (ראשון) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. גם בהתייעצות הלילית אצל ראש הממשלה שנערכה אמש בנושא חוק הגיוס, לא הושגה התקדמות.

המשבר במו"מ הקואליציוני: ליברמן לא צפוי למצמץ

לדברי הבכירים, למרות שהרטוריקה הלוחמנית כלפי חוץ היא לעבר ליברמן, אין מה לאיים עליו בבחירות מאחר שאין לו בעיה ללכת לבחירות. עוד צוין כי החרדים, לעומת ליברמן, אינם רוצים בחירות ולכן דיבורי הבחירות מכיוון הליכוד נועדו בעיקר כדי ללחוץ על החרדים.

בנוסף, בליכוד מפעילים יותר ויותר לחץ על המפלגות החרדיות להסכים למתווה שפורסם עליו בכאן חדשות לפני שבוע וחצי - להצביע נגד חוק הגיוס או לצאת מההצבעה כמחאה נגד החוק ולאפשר לחוק לעבור ללא שינויים בעזרת קולות מהאופוזיציה. זאת, מתוך הבנה שליברמן לא מתכוון להתפשר ולשנות את דעתו גם במחיר של בחירות חדשות.

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו הבהיר הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי מפלגתו לא תזוז מעמדתה בנושא חוק הגיוס. "הגיע הזמן שפעם אחת יפעילו לחץ על הסיעות החרדיות. אי אפשר כל הזמן רק לתת לחרדים. ירצו הסיעות החרדיות לגרור את ישראל אז נלך לבחירות", אמר פורר בריאיון לדב גיל-הר.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ עודד פורר

"אנחנו מוכנים להילחם על הערכים שלנו ועל הקווים האדומים שהצבנו. בפוליטיקה אתה מקבל יותר נקודות כשאתה עומד על העקרונות שלך. אותי מעניין שחוק הגיוס יעבור בקריאה שנייה ושלישית כפי שעבר בראשונה. אני מצפה לאחריות מכל חברי הכנסת. זה חוק טוב", הוסיף חבר הכנסת מישראל ביתנו.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יעקב אשר

חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה טען כי המשבר עם ליברמן הוא לא סביב חוק הגיוס. "ליברמן הוא לא אדם ששונא חרדים. יש כאן איזשהו מהלך פוליטי. אנחנו לא מוכנים להיות חלק מהמשחק הזה. יש לנו הערות כאלה ואחרות – לא דרמטיות", אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. 

חבר הכנסת מכולנו רועי פולקמן ציין כי יו"ר המפלגה משה כחלון אמר לנתניהו שקואליציה של 60 חברי כנסת אינה מקובלת עליהם. "אתה יכול להגיד שאתה בעד פסקת התגברות ונגד סמוטריץ'. מי שסוחט עכשיו את נתניהו זה סמוטריץ' ולא כולנו. כחלון מראה שאפשר לעשות דברים מתוך המחנה הלאומי בלי להתלהם", אמר פולקמן בריאיון ב"קלמן-ליברמן".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ רועי פולקמן

 

ביום שישי האשים בכיר בישראל ביתנו את יהדות התורה במשבר בהרכבת הממשלה. "יש פה בעיה עם יהודי אחד מכובד מאוד שקוראים לו האדמו"ר מגור", אמר הבכיר לכאן חדשות והוסיף כי המשא ומתן הקואליציוני הוא "הכושל שנוהל בהיסטוריה הפוליטית בישראל".

עוד אמר הבכיר כי יעקב ליצמן ועוזרו הבכיר מוטי בבצ׳יק "חיים בתוך לשכת ראש הממשלה". לדברי הבכיר, אין פעם שמגיעים ללשכה ולא רואים את בבצ׳יק יושב עם אנשי נתניהו. "אנחנו מתפלאים על ראש הממשלה שהוא חושב שאנחנו נמצמץ. אם ליברמן אומר שלא ימצמץ, הוא לא ימצמץ", אמר והוסיף כי ישראל ביתנו לא ניסתה להוליך שולל אף אחד.

ב"השבוע" בכאן 11 פורסם בשישי כי גורם בכיר בליכוד אימץ את העמדה של החרדים והאשים כי ליברמן⁩ מפיל את ממשלת הימין. לדברי הגורם, יש שש תאוריות לסיבות שליברמן יעשה זאת - ואחת יותר הזויה מהשנייה. עוד טענו בליכוד כי ליברמן קיבל 4.8 מחמשת התנאים שהעלה. 

הפופולריים