רשמית: הפלסטינים הודיעו שלא ישתתפו בוועידה בבחריין

רשמית: הפלסטינים הודיעו שלא יגיעו לבחריין
גורמים ערבים ובינלאומיים ניסו להפעיל לחץ על הפלסטינים לקחת חלק בוועידה הכלכלית. "זו תיהיה טעות מצד הפלסטינים לא להצטרף לכינוס בבחריין", הזהיר שליח ארה"ב למזרח התיכון אתמול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: צילום: פלאש 90

אש"ף הודיע הלילה (חמישי) באופן רשמי כי לא ישתתף בשום צורה בוועידה הכלכלית שתתקיים בבחריין, אותה יזם ממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "אף אחד אחר לא יוכל לדבר בשם העם הפלסטיני באותה ועידה", נמסר. 

העיתון א-שרק אל-אווסט דיווח הבוקר כי גורמים במדינות ערב וגורמים בינלאומיים הפעילו לחץ על הפלסטינים כדי שישתתפו בוועידה בבחריין. על פי הדיווח, הגורמים טענו כי הוועידה תעסוק בכלכלה בלבד ולא תמנע את הדיון הפוליטי, והוסיפו כי הפלסטינים יוכלו לבחור את נציגם ולהעיר הערות על תוכניות הוועידה.

אתמול אמר השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט כי "זו תיהיה טעות מצד הפלסטינים לא להצטרף לכינוס בבחריין". וסילי נבנזיה, שגריר רוסיה באו"ם, אמר באותו הדיון כי הצעת הקרמלין לפגישה בין נתניהו לאבו-מאזן במוסקבה "עדיין על השולחן".

על רקע הפרסום הקרוב של החלק הראשון ב"תוכנית המאה" לשלום במזרח התיכון, התכנס אתמול דיון במועצת הביטחון שעסק, בין היתר, בסוכנות אונר"א. גרינבלט תקף את סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים הפלסטינים: "מאז הקמתה, ארצות הברית תרמה לאונר"א כשישה מיליארד דולרים, אך לא נעשתה שום התקדמות באיכות חייהם של הפלסטינים". גרינבלט הוסיף,"אנחנו צריכים להיות כנים, אונר"א נטשה את הפלסטינים, והם ראויים להרבה יותר מזה".   

 

הפופולריים