פומפאו: "חזון השלום לא מבטיח בוודאות עתיד טוב לפלסטינים"

פומפאו: "לא נבטיח בוודאות עתיד טוב לפלסטינים"
שר החוץ האמריקני אמר שהתוכנית שאמורה להיחשף בקיץ הקרוב תאפשר לפלסטינים הזדמנות לעתיד טוב יותר, אך לא הבטחה לכך. בנאום בחגיגות יום העצמאות בשגרירות בוושינגטון אמר שארצות הברית תוסיף להתייצב לצד ישראל ולשמור על ביטחונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייק פומפאו שר החוץ האמריקני
צילום: -

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, התייחס לפנות בוקר (חמישי) לתוכנית המאה בין ישראל לפלסטינים, שאמורה לדבריו להיחשף בקיץ הקרוב, וציין שהתוכנית תאפשר לפלסטינים הזדמנות לעתיד טוב יותר, אך לא הבטחה. "לבית הלבן יש חזון לשלום, שאותו נחשוף בקיץ הקרוב. הוא מאפשר הזדמנות לעתיד טוב יותר לפלסטינים, אם כי לא מבטיח אותו בוודאות", אמר פומפאו באירוע חגיגות יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל בשגרירות ישראל בוושינגטון.

פומפאו התייחס לאתגרי הביטחון של ישראל ואמר שארצות הברית תוסיף להתייצב לצידה. "חיזקנו את ביטחון ישראל, הפעלנו לחץ על האיום המרכזי במזרח התיכון - איראן". הוא סיפר כי הוא פועל למיגור האנטישמיות ששבה להרים את ראשה באירופה. 

דבריו של פומפאו נגד איראן מגיעים כשברקע נמשכת המתיחות בין המדינות. מוקדם יותר היום דווח ברויטרס כי בכירים אמריקנים אמרו לסוכנות הידיעות שהפנטגון בוחן בקשה מצד פיקוד המרכז האמריקני סנטקו"ם לשלוח 5,000 חיילים אמריקנים נוספים למזרח התיכון בעקבות המתיחות עם איראן. בנוסף, בסוכנות הידיעות AP דווח שהפנטגון יציג היום לבית הלבן תוכנית לשליחת 10,000 חיילים.

הפופולריים