בכירים בישראל ביתנו: התקדמות במו"מ עם הליכוד

בכירים בישראל ביתנו: התקדמות במו"מ עם הליכוד

גורמים במפלגה אמרו כי ההתקדמות נוגעת לסוגיות הביטחוניות והמדיניות מול עזה וחמאס. בסוגיית חוק הגיוס אומרים בישראל ביתנו כי החרדים יצטרכו להתגמש. נתניהו נועד היום עם דרעי בנסיון לפתור את הסוגייה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בישראל ביתנו מדווחים הבוקר (רביעי) על התקדמות במשא ומתן הקואליציוני בינם לבין הליכוד. לדברי הבכירים, ההתקדמות חלה בשיחות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, ונסובה סביב הסוגיות הביטחוניות והמדיניות העתידית של ישראל מול רצועת עזה ולחמאס.

הגורמים הבכירים אמרו כי השיחות בין נתניהו וליברמן מתקיימות באווירה טובה והאמון בין השניים מתחזק. גם בנקודות נוספות, כמו סוגיית הפנסיה לקשישים, השיחות מתקדמות ומתגבשות. עם זאת, בישראל ביתנו שבים ומדגישים שעמדתם בנוגע לחוק הגיוס לא השתנתה ובסוגייה זו, לדבריהם, יצטרכו החרדים לוותר ולקבל את החוק באותה מתכונת בדיוק שבה הוא עבר בקריאה ראשונה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד הבוקר עם יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בניסיון לפתור את סוגיית הגיוס בין ישראל ביתנו והמפלגות החרדיות.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

השר זאב אלקין אמר הבוקר כי השכל הישר וההיגיון יגברו וממשלה תקום, "כי התוצאה של בחירות חוזרות עם שיתוק מדינה לחצי שנה והוצאות גבוהות ומיותרות היא תוצאה שאין לה שום הגיון וזה לא מה שהציבור רוצה". בריאיון תמר אלמוג ופרופ' יובל אלבשן בכאן רשת ב, אמר אלקין כי הוא מקווה שבסוף כל אחת מהשותפות תבין שהגיע הזמן לרדת מצמרות העצים". 

השר אלקין ציין כי הפערים בין המפלגות החרדיות לבין ההצעה של משרד הביטחון בנוגע לחוק הגיוס אינם גדולים. "כולם מבינים שצריכים להיות מכסות ושצבא לא רוצה לגייס את כל החרדים כי אין לו מה לעשות איתם, אין לו כסף לקלוט אותם". 

פגישת המשא ומתן בין הליכוד ויהדות התורה, שתוכננה להבוקר, בוטלה בגלל אילוצי לוח זמנים. עם זאת, גורמים פוליטיים אומרים כי חוק הגיוס חזר לדיון בין שתי המפלגות, לאחר ימים רבים שלא נדון כלל וכי הצדדים מנסים לגבש נוסח שלא יפגע ברוח החוק אך יאפשר לחרדים לתמוך בו. יתר הנושאים בין הליכוד לחרדים כבר מסוכמים.

סגן השר יעקב ‏ליצמן שיגר אמש איום לכיוון הליכוד והצהיר כי מפלגתו, יהדות התורה, אינה מפחדת ללכת שוב לבחירות. "אם נהיה מרוצים והרבנים יהיו מרוצים - נסכים, אם לא, אנחנו לא מפחדים ללכת לבחירות. חד משמעית". הוא אמר את הדברים בכינוס של אגודת ישראל בחפץ חיים. ליצמן ציין שהמשא ומתן הקואליציוני נמצא בשיאו. "זה לא משבר ובשלב כזה צריך להיות זהיר ולא לדבר הרבה" אמר סגן השר. מחר בבוקר צפויה פגישה בין צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות.

הפופולריים