עיתונאי בחרייני לכאן חדשות: קורא לפלסטינים שלא להחרים את הוועידה הכלכלית

עיתונאי בחרייני לרשות: קחו חלק בכנס הכלכלי

עבדאללה אל-ג'ונייד אמר כי כי אין סתירה בין קיום הוועידה, שצפויה להיערך בבחריין כחלק מתוכנית השלום האמריקנית, לבין העמדה המסורתית של בחריין ושל מדינות ערב ביחס לסוגיה הפלסטינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן ודונלד טראמפ
צילום: צילום: פלאש 90

העיתונאי הבחרייני, עבדאללה אל-ג'ונייד, אמר היום (שלישי) בשיחה עם כאן חדשות כי הוא קורא לרשות הפלסטינית שלא להחרים את הוועידה הכלכלית בבחריין, שאמורה להיערך בחודש הבא כחלק מתוכנית השלום של ממשל טראמפ. לדבריו, בחריין ומדינות המפרץ אינן רוצות לכפות על הפלסטינים דבר, אך עליהם להגיע לאירוע ולהביע את דעתם.

"בחריין מסייעת לסוגיה הפלסטינית ומסייעת בהקלת סבלו של העם הפלסטיני", אמר אל-ג'ונייד לכאן חדשות, והביע תקווה כי הוועידה המדוברת "תזיז את המים העומדים". העיתונאי הבחרייני הוסיף כי אין סתירה בין קיום הוועידה לבין העמדה המסורתית של בחריין ושל מדינות ערב ביחס לסוגיה הפלסטינית, שנשענת על יוזמת השלום הערבית.


בשיחה עם כאן חדשות אל-ג'ונייד גם מתח ביקורת על ישראל, שלדבריו רחוקה מלהיות אמיתית בכוונתה לכונן שלום, וטען כי הצוות של טראמפ אינו אובייקטיבי. לצד זאת, העיתונאי הבחרייני התעקש שהפלסטינים צריכים להשתתף בכנס הכלכלי.

מהבית הלבן נמסר אתמול  כי החלק הכלכלי של תוכנית השלום יושק בסוף חודש יוני. על פי הודעה משותפת של ארצות הברית, החלק הכלכלי נועד לעודד השקעות בגדה ובעזה. במסגרת השקת חלק זה של התוכנית, יתקיים אירוע לגיוס השקעות ב-25 וב-26, במנמה שבבחריין בהשתפות שרי כלכלה ואנשי עסקים.

"אם התוכנית תיושם יש לה פוטנציאל לשנות באופן דרמטי את חיי תושבי האזור", נכתב בהודעת הבית הלבן. בתשובה לשאלת כאן חדשות - האם ישראל תשתתף בוועידה בבחריין? בבית הלבן אמרו כי "רשימת המשתתפים תופץ בסמוך לאירוע".

יועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וחתנו, ג'ארד קושנר, מסר בנוגע לכינוס בבחריין כי התקדמות כלכלית באזור תושג רק עם חזון כלכלי מוצק, וכי הממשל יציג בהמשך גם את הפרק המדיני של תוכנית השלום. קושנר ביקש להודות לממלכת בחריין על אירוח המפגש, ועל "מתן ההזדמנות להציג את הרעיונות שלנו ליצירת חיוניות כלכלית גבוהה יותר באזור".

בתוך כך, העיתון פלסטיני אל-קודס דיווח שארצות הברית החליטה לדחות את עסקת המאה עד להודעה חדשה, ולהתרכז כרגע בפן הכלכלי. לדברי העיתון, את הדברים אישר גם ג'ראד קושנר.

השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט צייץ הלילה כי "לכל אלו הטוענים כי תוכנית המאה היא רק כלכלית אני אומר - אמרנו מההתחלה שהמרכיב הכלכלי לא קיים ללא המרכיב הפוליטי, והמרכיב הפוליטי לא יצליח ללא הכלכלי. אל תאמינו לשמועות שהתוכנית היא רק כלכלית - היא לא".

הפופולריים