שר פלסטיני בכיר: "הפלסטינים לא ישתתפו בוועידה בבחריין"

בכיר פלסטיני: לא נשתתף בוועידה בבחריין

בכיר ברשות הפלסטינית אמר לכאן חדשות: "הפלסטינים מעוניינים להשתחרר מהכיבוש ולא לשפר את תנאיו". במקביל, בכיר פת"ח, ג'יבריל רג'וב, אמר כי "הוועידה לא תהווה תחילתו של פתרון צודק לפלסטינים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינות עם דגלי פלסטין
צילום: פלאש 90

שר פלסטיני בכיר אמר היום (שני) לסוכנות "רויטרס" כי "הפלסטינים לא ישתתפו בוועידה הכלכלית בבחריין". בתוך כך, בכיר ברשות הפלסטינית אמר לכאן חדשות כי ברשות טרם קיבלו הזמנה רשמית לוועידה בבחריין, ומוסיף כי אין להם כל כוונה להשתתף בה.

לדברי הבכיר, "הוועידה הזו לא מעניינת אותנו, האמריקנים והישראלים הם אותו דבר מבחינתנו. להערכתנו התוכנית האמריקנית אינה מבוססת על החלטות האו"ם ולכן נתנגד לה". הוא הדגיש כי "הפלסטינים מעוניינים להשתחרר מהכיבוש ולא לשפר את התנאים תחת הכיבוש".

במקביל, בכיר בפת"ח, ג'יבריל רג'וב, הודיע לבכירים בבחריין שהפלסטינים לא ישתתפו בוועידה המתוכננת על ידי ארצות הברית במנאמה - זאת במסגרת החלק הכלכלי של "תוכנית המאה". רג'וב, השוהה בביקור בבחריין, הוסיף כי העביר מסר לפיו הוועידה "לא תהווה את תחילתו של פתרון צודק לפלסטינים".

בתוך כך, איש העסקים הפלסטיני, בשאר אל־מסרי, אומר כי הוזמן לוועידה בבחריין אך לא ישתתף בה ואף נציג מהחברות שבבעלותו לא יעשה זאת. בפוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו הודיע אל-מסרי כי לא ישתף פעולה עם דבר שחורג מהקונצנזוס הלאומי הפלסטיני. "רעיון השלום הכלכלי הוא רעיון ישן ואנו מסרבים לו כפי שסירבנו בעבר", כתב.

גם בארגון הטרור חמאס מתנגדים לוועידה האמריקנית בבחריין. דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר כי "קיומה של הוועידה במדינה ערבית, מאשר את תפיסתו של הימין בישראל לפיה ניתן לבצע נורמליזציה עם מדינה ערבית, ומעודד את ארצות הברית להמשיך ולהציע הצעות הסותרות את זכויות העם הפלסטיני".

אתמול מסר הבית הלבן כי החלק הכלכלי של התוכנית יושק בסוף חודש יוני. על פי הודעה משותפת של ארצות הברית, החלק הכלכלי נועד לעודד השקעות בגדה ובעזה. במסגרת השקת חלק זה של התוכנית, יתקיים אירוע לגיוס השקעות ב-25 וב-26, במנמה שבבחריין בהשתפות שרי כלכלה ואנשי עסקים.

הפופולריים