מנהיג הג'יהאד האיסלאמי מאיים על ישראל: נפגע בערים הגדולות

מנהיג הג'יהאד מאיים: "נפגע בערים הגדולות"
זיאד נחלה שיגר אזהרה בעקבות ההערכות כי ישראל עשויה לשוב למדיניות החיסולים: "לא יהיו לנו קווים אדומים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'יהאד אסלאמי
צילום: צילום: AP Photo/Hatem Moussa

מנהיג הג'יהאד האסלאמי, זיאד נחאלה, אומר בריאיון עיתונאי כי "אנו נגיב בעוצמה על כל פגיעה באנשי התנגדות, יהיה אשר יהיה שיוכם הארגוני וחיסולם. אנחנו נפגע בערים גדולות בתגובה לחסולים ללא קשר להבנות שהושגו או יושגו. לא יהיו לנו קווים אדומים". ישראל לדבריו, אינו מחויב להבנות שהושגו ולא יישם אף אחת מהן באופן רציני. לדבריו, "אנחנו רואים במצור שמוטל על רצועת עזה כתוקפנות מתמשכת וחייבים לפעול כדי לשים לו קץ בכל הדרכים. אני מדגיש כאן שההתנגדות קשורה לקיומה של ישראל. כל עוד ישראל קיימת, אז ההתנגדות נשארת ותימשך".


נחאלה התייחס לביקור של משלחות חמאס והג'יהאד האסלאמי היום ואמר כי "הביקור במצרים הוא בהתאם להזמנה של המצרים. להערכתי, הבנות הרגיעה יהיו על סדר היום ועד כמה ישראל מחויבת להבנות האלה שמיושמות באיטיות. אפשרי מאוד שהיא מנסה להתחמק מהן".

נחאלה גם התייחס להאשמות שארגונו הוא כלי שרת של איראן ואמר: "אם אנחנו נלחמים בישראל ומחויבים להתנגדת, זה אומר שאנחנו כלי שרת של איראן? המשמעות של זה היא שאחרים שמאשימים בכך את הג'יהאד האסלאמי, הם כלי שרת של ארצות הברית וישראל? אנחנו אומרים שאנחנו בעלי ברית של כל מי שתומך בנו ובהתנגדות שלנו ושאנחנו אויבים של כל מי שנמצא בברית עם ישראל ותומך בה".

הוא השיב לאלה שאומרים כי לאיראן יש אינטרס להסלים את המצב בעזה ושלא תהיה רגיעה: "אנחנו אומרים לאנשים האלה האם המאבק שלנו בישראל הסתיים והזכויות שלנו שבו והעם הפלסטיני חי בשלום ובשגשוג ורק בגלל שלאיראן יש את האינטרסים שלה, אז אנחנו נמציא מלחמה? או שאנחנו עדיין עומדים בפני מוות, הרס, רעב ואובדן של האדמה ושל הזכויות שלנו והמקומות הקדושים שלנו? האם אנחנו צריכים להסכים לכל ההשפלה הזאת בטענה שלאיראן יש את האינטרס שלה ולוותר על כל דבר כדי שלא יגידו שאנחנו מיישמים אג'נדה איראנית?! זה מביש בעבורנו כעם ובעבור כל מי שמדברים במושגים חסרי הערך האלה". 

בהקשר הזה הבהיר כי "אנחנו נמשיך בהתנגדות שלנו אינשאללה ואנחנו מברכים על כך מי שעומד איתנו נגד המפעל הציוני ובראשם איראן".

הפופולריים