גנץ בישיבת כחול לבן: לא נאפשר להפוך את הכנסת לעיר מקלט למפרי חוק

בני גנץ: לא נאפשר להפוך את הכנסת לעיר מקלט
בפתח ישיבת סיעת כחול לבן אמר גנץ כי סיעתו גאה להוביל מהאופוזיציה. מספר 2 ברשימה, יאיר לפיד, אמר כי כחול לבן לא תיכנס לקואליציה בממשלת נתניהו. יו"ר ישראל ביתנו, ליברמן: לא נסכים לפגוע בסטטוס קוו במסגרת המו"מ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: גיל יערי, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ בני גנץ נשא היום (שלישי) דברים, במסגרת ישיבת הסיעה הראשונה של כחול לבן, עם פתיחת הכנסת ה-21. "כבוד גדול להשתייך לדמוקרטיה הישראלית", אמר גנץ. "כל שלטון חייב שיהיו לו איזונים ובלמים - לא נאפשר להפוך את הכנסת לעיר מקלט למפרי חוק".


גנץ הוסיף: "אנחנו נדאג לבצר את הדמוקרטיה הישראלית, בכל אחד מהמוסדות שבהם העוגנים קיימים. יש לנו 35 חברי כנסת טובים, צעירים וותיקים. נתמוך במה שנכון ונתנגד נחרצות היכן שצריך".

גם ח"כ יאיר לפיד נשא דברים, ותקף את נתניהו: "מיד אחרי הבחירות נתניהו הואיל בטובו לשאת רבע נאום שבו הוא קרא לאחדות בעם. שיחסוך מאיתנו. מי שנחבר על הסתה ופילוג, שיחסוך מאיתנו. ביבי קורע את העם באופן שיטתי, מזה הוא חי. שמעתי את הקולות שקוראים לנו להיכנס לממשלת אחדות – זה לא יקרה".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום כי מפלגתו לא תסכים לפגיעה בסטטוס קוו בין דתיים וחילונים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני. בפתח ישיבת סיעתו אמר ליברמן כי הדרישות לחוק יסוד לימוד התורה, חוק איסור עבודות בשבת ושינויים בנושא הגיור הם פגיעה בסטטוס קוו. "לזה לא נסכים. תפקידנו לבלום זאת. לא נסכים לניצול כוחני וחד צדדי. אנחנו באים למשא ומתן בראש פתוח, אבל לא נקבל מהלכים חד צדדיים", אמר ליברמן.

הוא הוסיף כי מפלגתו תומכת במדינה יהודית, אך מתנגדת למדינת הלכה. "אנחנו מכבדים את הכרעת הבוחר. המחנה החרדי והחרד"לי הוא 21 מנדטים ואנחנו חמישה, אבל תפקידנו למנוע את הטירוף המוחלט שמתקיים פה. יש לאסור שימוש בבדיקות dna לבדיקת יהדות על ידי רבנים. כל הנושא הזה לא יכול להיות שימוש על ידי בתי דין רבניים".


ליברמן ציין כי הנושא הראשון, עוד לפני דת ומדינה, שעליו מתעקשת מפלגתו הוא קביעת פנסיית מינימום של 3,700 שקלים בחודש לגמלאים ולנכים. "כל עוד אין הסכמות בסוגיות עקרוניות לא ננהל משא ומתן על תיקים".

הפופולריים