"החרדים שיכורי כוח": משבר בין ישראל ביתנו לליכוד

"החרדים שיכורי כוח": משבר במו"מ הקואליציוני
בכירים במפלגה של ליברמן ציינו כי לא נקבעה פגישת משא ומתן נוספת איתם, מאז הפגישה בפסח. ח"כ פורר: "אנחנו בעד ממשלה ימנית לאומית, אבל לא בעד ממשלה שתקדם מדינת הלכה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בכירים בישראל ביתנו משדרים הבוקר (שני) אווירת משבר בשיחות הקואליציוניות מול הליכוד. כך דווח הבוקר (שני) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "זה נראה שהחרדים שיכורי כוח. אם הם חושבים שהם יכולים לבקש הכל אז שיהיה להם בהצלחה. זה לא יהיה איתנו", אמרו הבכירים.

לדבריהם, עדיין לא נקבעה פגישת משא ומתן נוספת איתם מאז הפגישה הראשונה, שנערכה בחול המועד פסח, ונכון לעכשיו אין כלל התחלה של פתרון בסוגיות שבמחלוקת מול המפלגות החרדיות. "אין לנו מנדט לשנות סדרי עולם, אבל כן למנוע את מכירת החיסול הזו", הבהירו.

הבכירים הוסיפו כי הם אינם אופטימים: "אנחנו אמנם רוצים ממשלה ימנית לאומית אבל לא כזו שתהפוך את ישראל למדינת הלכה. אנחנו לא מוכנים להיות עלה התאנה בממשלה. הליכוד פשוט מתעלם מהבעיה הזו. אנחנו לא רואים איך מרבעים את המעגל הזה. לפי רשימת הדרישות של החרדים זה נראה שהם יצטרכו לנהל את זה לבד ולהסתדר בלעדינו".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ עודד פורר, האחראי למו"מ הקואליציוני מטעם ישראל ביתנו

חבר הכנסת עודד פורר, שאחראי על המשא ומתן הקואליציוני מטעם ישראל ביתנו, אמר הבוקר לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אנחנו אמרנו לאורך כל הדרך שאנחנו בעד ממשלה ימנית לאומית, אבל אנחנו לא בעד ממשלה שתקדם מדינת הלכה. מבחינתנו אין בעיה לסגור מוקדם, אנחנו לא מושכים את זה בצורה מכוונת".

"מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, היא לא מדינת הלכה. כשמדברים על ממשלה ציונית, מדברים על ממשלה ימנית לאומית ציונית. אם מדברים על ממשלה שתתחיל לקדם פה חקיקה דתית ללא הרף, אני רואה את רשימת הדרישות של הסיעות החרדיות ואני אומר לעצמי כנראה מישהו פה התבלבל", אמר פורר בריאיון.

הפופולריים