קואליציית החסינות של נתניהו: הסוגיה תובא בפני המפלגות בסיום המו"מ

החסינות לרה"מ תעלה בסיום המו"מ הקואליציוני

לפי הדרישה המסתמנת, מפלגות הקואליציה יתבקשו להסכים לחקיקת חוק החסינות במהלך החודשים הראשונים של הקדנציה הקרובה. במקביל, בליכוד שוקלים לתת לכחלון את תיק החוץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו במטה הליכוד אחרי הניצחון בבחירות
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מרכיבים ממשלה: מסתמן כי בכנסת הנוכחית תהיה קואליציה שתאפשר חסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו מפני העמדה לדין. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) כי הסוגיה תובא בפני ראשי המפלגות על ידי נתניהו עצמו בסיום המשא ומתן הקואליציוני.


כפי שפורסם הבוקר בכאן רשת ב, לפי הדרישה המסתמנת, מפלגות הקואליציה יתבקשו להסכים לחקיקת חוק החסינות במהלך החודשים הראשונים של הקדנציה הקרובה. החוק המדובר יקבע חסינות אוטומטית מפני העמדה לדין של כל חבר כנסת. אם ירצו להעמידו לדין, יידרשו לאשר זאת בוועדת הכנסת, כשלקואליציה יש בה רוב. זאת בניגוד למצב כיום שבו אין חסינות אוטומטית, וחברי הכנסת נדרשים לבקש אותה מהוועדה.

אחד השיקולים המרכזיים להעדפת חוק החסינות על פני החוק הצרפתי, זו העובדה שיהיה קשה לבקר את המהלך. זאת מכיוון שעד שנת 2005 זה היה המצב המשפטי ביחס לחברי כנסת.

בתוך כך, תאריך היעד להקמת הממשלה הוא סוף מאי. בינתיים יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ויו"ר כולנו משה כחלון מעלים דרישות רבות בפני ראש הממשלה. בליכוד שוקלים להעביר לכחלון את תיק החוץ, ולהעביר את תיק האוצר לישראל כץ, שכיהן כשר התחבורה בעשר השנים האחרונות.

היועמ"ש לסנגורי נתניהו: תאמו מועד לשימוע תוך שבועיים

במסגרת ההליך המשפטי נגד ראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר הערב באופן חריג לסנגוריו של נתניהו כי "עליכם לתאם מועד לשימוע תוך שבועיים". עוד הוא הדגיש כי התשלום לסנגורים הוא "לא שיקול מבחינתי ולא ישפיע על מועד השימוע".

על פי הודעת משרד המשפטים הערב, מנדלבליט "שב והבהיר לבאי כוחו של ראש הממשלה, במכתב ששוגר אליהם מלשכתו, כי אם רצונם בקיום הליך שימוע למרשם בגין תיקי החקירה הנוגעים לעניינו, עליהם לתאם – עד ליום 10.5.19 – מועד לעריכת השימוע. שימוע זה אמור להיערך עד ליום 10.7.19".

הפופולריים