מסתמן: השותפות הקואליציוניות יתחייבו לחוקק את חוק החסינות

מסתמן: חוק החסינות יהיה בהסכמים הקואליציוניים

בליכוד ידרשו להכניס להסכמים סעיף בנושא המשפטי שככל הנראה יכלול את העברת החוק בתחילת הקדנציה. לפי החוק, אם ירצו להעמיד חבר כנסת לדין יידרש להסיר את חסינותו בוועדת הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראובן ריבלין ובנימין נתניהו - הרכבת הממשלה
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

מרכיבים ממשלה: בליכוד צפויים לדרוש להכניס להסכמים הקואליציוניים עם השותפות סעיף שיעסוק בנושא המשפטי, כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לפי הדרישה המסתמנת, הם יתבקשו להסכים לחקיקת חוק החסינות במהלך החודשים הראשונים של הקדנציה הקרובה. המהלך ישפיע על ראש הממשלה אם יוחלט להעמידו לדין.

החוק המדובר יקבע חסינות אוטומטית מפני העמדה לדין של כל חבר כנסת. אם ירצו להעמידו לדין, יידרשו לאשר זאת בוועדת הכנסת, כשלקואליציה יש בה רוב. זאת בניגוד למצב כיום שבו אין חסינות אוטומטית, וחברי הכנסת נדרשים לבקש אותה מהוועדה.

אחד השיקולים המרכזיים להעדפת חוק החסינות על פני החוק הצרפתי, זו העובדה שיהיה קשה לבקר את המהלך. זאת מכיוון שעד שנת 2005 זה היה המצב המשפטי ביחס לחברי כנסת.


בסוף השבוע שעבר נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כולנו משה כחלון כדי לקדם את הרכבת הממשלה. הפגישה התקיימה בקיסריה ובסיומה נמסר מטעמו של כחלון כי "הייתה שיחה טובה שעסקה בעיקר בענייני כלכלה". טענו כי נושא המיזוג לא עלה על הפרק. לפני הפגישה הכחישו בכולנו כי האפשרות של האיחוד בין המפלגה לליכוד תעלה לשולחן המשא ומתן. נתניהו וכחלון קבעו להיפגש שוב בשבוע הבא.

הפופולריים