בליכוד רוצים לשמור על תיק המשפטים ומוכנים לפצות את סמוטריץ'

בליכוד רוצים את תיק המשפטים - סמוטריץ' יפוצה
במפלגה מוכנים לחזיר למשרד השיכון את מנהל מקרקעי ישראל שהועבר למשרד האוצר ולהעביר אליו גם את החטיבה להתיישבות. את תיק החינוך מוכנים להעביר לאיחוד מפלגות הימין אך ורק לידי רפי פרץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בליכוד מעוניינים לשמור על תיק המשפטים ומציעים ליו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', פיצוי כדי שיוותר על התיק. כך פורסם היום (ראשון) בתכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב. במסגרת הפיצוי מתכוונים במפלגת השלטון להעביר לידיו של סמוטריץ' את תיק השיכון ולהפוך את המשרד לאטרקטיבי עם סמכויות רבות.

בראש ובראשונה מציעים בליכוד להחזיר למשרד השיכון את מנהל מקרקעי ישראל שנלקח ממנו בתחילת הקדנציה והועבר למשרד האוצר. מנהל מקרקעי ישראל היווה את הזרוע המשמעותית ביותר במשרד והחזרתו תהפוך את המשרד לביצועי בהרבה. נוסף על כך, בליכוד מציעים להעביר גם את החטיבה להתיישבות לרשות משרד השיכון. החטיבה להתיישבות היא הגוף הביצועי המשמעותי ביותר ביהודה ושומרון ובאיחוד מפלגות הימין מאוד היו רוצים להחזיק בשליטה בה.

בד בבד בליכוד העבירו מסרים ליו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, לפיהם יסכימו לתת את תיק החינוך למפלגה, כפי שדרשו באיחוד מפלגות הימין, אך הבהירו כי הם רוצים לראות בתפקיד את הרב פרץ ולא את סמוטריץ'.

גורם בסביבתו של סמוטריץ' אמר בתגובה כי לא יסכימו לוותר על תיקי המשפטים והחינוך למרות הניסיונות לפתות אותם לקחת תיקים אחרים. לדברי הגורם בכוונתם לדרוש את השליטה על החטיבה להתיישבות בכל מקרה, נוסף על דרישתם לקבל את תיק המשפטים.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:


השר צחי הנגבי מהליכוד אמר במשדר כי באיחוד מפלגות הימין צריכים להבין שבליכוד יש דרישה סבירה לאחוז בתיקים המשמעותיים, ומשפטים הוא אחד מהם. "אני מעריך שבסופו של דבר כשמגיעים אל המשא ומתן כל אחד פורש את הרצונות שלו. אי אפשר שכל אחד יגשים את כל הרצונות שלו, גם לא אנחנו, אנחנו בסופו של דבר נקים ממשלה הרמונית וכולם יהיו מרוצים".

הבוקר יחל המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד וישראל ביתנו. במרכז הדיונים יעמוד חוק הגיוס. השר הנגבי התייחס לסוגיית הרכבת הממשלה: "הבעיה תמיד נפתרה בעבר, ותמיד תפטר גם בעתיד. זו אווירת תחילת קדנציה, עכשיו אלה ימי הזוהר של המפלגות הקטנות, יש להן 28 ימים לעלות על שולחן המשא ומתן את כל החלומות והפנטזיות והדרישות".

לשאלה אם היה הולך על תיק החוץ לו היה יכול השיב הנגבי: "שאלו אותי פעם על העניין הזה, אמרתי שהסבירות לכך אינה גדולה מכיוון שאני הכי מתאים, זה לא קל".

סמוטריץ' על תיק המשפטים: "גם את שקד לא אהבו בהתחלה"

סמוטריץ' התייחס לתיק המשפטים והחינוך בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב, ואמר: "בליכוד גם לא אהבו את איילת שקד כשרת משפטים, אחר כך אני חושב שמאוד אהבו, אני משוכנע שאחרי כמה שנים, כשנצליח לעשות שינויים במערכת, כולם מאוד יאהבו גם אותי. אגב, אם אני לא אקח את המשפטים, אני אקח את החינוך".

על תיק החינוך הוסיף סמוטריץ': "לא יכול להיות שרק בצד אחד של המפה הפוליטית יכולים להיות שרי חינוך. אם אנשי מרצ יכולים להיות שרי חינוך אז גם סמוטריץ', ואני חושב שאני הרבה יותר קרוב לקונצנזוס הציבורי ממה שהם היו אז".

האזינו לריאיון המלא עם בצלאל סמוטריץ' בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב

הפופולריים