רמאללה נגד עסקת המאה: "תיתקל בהתנגדות מוחלטת"

רמאללה נגד עסקת המאה: "תיתקל בהתנגדות מוחלטת"
משרד החוץ הפלסטיני הודיע כי כל תוכנית או הצעה שלא מבוססת על פתרון שתי המדינות נידונה לכישלון, והאשים את צוותו של טראמפ בקיום מסע תעמולה שנועד להוליך שולל את דעת הקהל הבינלאומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: אי-פי

ברמאללה יוצאים נגד דבריו של שליח הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, שאמר אתמול (שישי) כי "אין תועלת לשימוש בביטוי 'פתרון שתי המדינות'". בהודעה שפרסם משרד החוץ הפלסטיני נאמר כי כל תוכנית, הצעה או עסקה שלא מבוססת על עיקרון שתי המדינות - נידונה לכישלון ותיזרק לפח הזבל של ההיסטוריה. עוד הוסיפו כי הדבר ייתקל בהתנגדות מוחלטת במישור הפלסטיני, הערבי, האסלאמי, האירופי והבינלאומי.

הפלסטינים האשימו בהודעה את צוותו של טראמפ בהמשך קיומו של מסע תעמולה שנועד להוליך שולל את דעת הקהל הבינלאומית ובכירים בזירה הבינלאומית, הערבית והאסלאמית, באמצעות הצהרות תקשורתיות שנוגעות ל"עסקת המאה". הם ציינו, בין השאר, את דבריו של גרינבלט שאמר אמש כי ההחלטות של ממשל טראמפ לא מבוססות על מאמצי השלום בלבד, אלא על האינטרס של ארצו כאחד מעמודי התווך של גיבוש העסקה.

היום צפוי ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן להגיע למצרים ולהיפגש עם הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, במסגרת ההיערכות להצגת תוכנית השלום. מחר צפוי אבו מאזן להשתתף בישיבה שלא מן המניין בליגה הערבית של שרי החוץ הערבים כדי לדון בסוגיה הפלסטינית.

אתמול אמר גרינבלט בריאיון לרשת סקיי בערבית כי תכנית השלום של הממשל האמריקני לא תוכל לבדה לשים קץ לבעיה שבין ישראל לפלסטינים. עוד הוסיף גרינבלט כי כל צד מבין את המונח "פתרון שתי המדינות" בצורה שונה ואין תועלת להשתמש בביטוי שמעולם לא הוביל לשלום. הוא הוסיף כי על שני הצדדים להיות מוכנים לשאת ולתת על התכנית והזהיר כי אם לא ייענו לה הם עלולים להחמיץ הזדמנות, במיוחד הפלסטינים. לדברי גרינבלט, שני הצדדים יהיו מרוצים מחלקים בתכנית ולא מרוצים מחלקים אחרים ועליהם ללמוד אותה היטב לפני שיגיבו עליה

הפופולריים