דיווח: תכנית השלום של טראמפ הושלמה

דיווח: תכנית השלום של טראמפ הושלמה
על פי הדיווח, אורכה של התכנית נע בין 175 ל-200 עמודים ורק לחמישה בני אדם יש גישה מלאה למסמך המלא. שליח טרמאפ למזרח התיכון אמר כי הדיווח לא נכון: "המקורות שלכם הביאו מידע שגוי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

רשת פוקס ניוז האמריקנית דיווחה היום (שני) כי תכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הושלמה וכי הנשיא עודכן בנושא. על פי הדיווח, אורכה של התכנית נע בין 175 ל-200 עמודים ורק לחמישה בני אדם יש גישה מלאה למסמך המלא. הממשל הבהיר כי תכנית השלום לא תתפרסם לפני הבחירות בישראל.

"לא נעשה שום דבר שייפגע בביטחון ישראל", הבהיר בכיר בממשל. שליח טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלאט על הדיווח של פוקס בעניין תכנית השלום: "סליחה פוקס ניוז, אבל המקורות שלכם הביאו מידע שגוי. גם הדיווח על אורכה של התכנית לא מדויק – היא מאוד מפורטת מבחינה פוליטית וכלכלית, אבל לא עד כדי כך ארוכה".

ביום שישי דווח כי יועצו הבכיר של הנשיא דונלד טראמפ וחתנו, ג'ארד קושנר, והשליח למזרח התיכון, ייצאו בסוף החודש למסע בחמש מדינות ערביות כדי להציג את ההיבטים הכלכליים של יוזמת השלום ולגייס תמיכה בה.

"ג'ארד עומד לחלוק היבטים בתכנית הכלכלית לאזור", אמר גורם בוושינגטון לכתבים. "התכנית הכלכלית תעבוד רק אם האזור יתמוך בו. זה חלק חשוב מאוד במשוואה הכללית". לפי הערכות, התכנית תכלול מימון בינלאומי לשיקום רצועת עזה. הגורמים בממשל ציינו כי הם מבינים שהדיפלומטים הערבים שייפגשו עם קושנר, יבקשו לקבל מידע על המרכיב הפוליטי בתכנית השלום, המכונה "עסקת המאה", לפני שיחליטו בנושא הכלכלי.

לפני כשבועיים נודע כי קושנר וגרינבלט ישתתפו החודש בכינוס שיתקיים בוורשה שבפולין, בנושא המזרח התיכון. השניים צפויים להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיהיה בוועידה. מי שיוביל את המשלחת האמריקנית לכינוס, שמארגנות ארצות הברית ופולין, הוא סגנו של טראמפ, מייק פנס. ככל הנראה תתקיים גם פגישה בין פנס לנתניהו.

הפופולריים