"עוד נתגעגע לשקד": חשש במערכת המשפט ממינוי שר המשפטים הבא

גורמים במערכת המשפט חוששים: "עוד נתגעגע לשקד"
בשיחות סגורות שופטים הביעו דאגה כי התנאי למינוי השר הבא יהיה הכרזת מאבק במערכת המשפט, וכי הצעדים המתוכננים של רה"מ יהיו בגדר פגיעה בלתי הפיכה ואף מכוונת במערכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ויריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג \ פלאש 90

הקרב על תיק המשפטים: בשיחות פנימיות שופטים הביעו דאגה כי המינוי לתפקיד שר המשפטים הבא מותנה בהכרזות על מאבק במערכת המשפט. באותן שיחות אף נאמר: "ייתכן שנתגעגע לקדנציה של איילת שקד". כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

במערכת המשפט חוששים כי הצעדים המתוכננים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושל אלו השואפים לתיק, יהיו בגדר פגיעה בלתי הפיכה ואף מכוונת במערכת.

בתוך כך, עו"ד איתמר בן גביר מאיחוד מפלגות הימין אמר הערב: "ההפיכה התחילה - צריך לעצור את זה עכשיו. לגורמים במשטרה ובמערכת המשפט אין מנדט לנהל את המדינה. נתניהו צריך להודיע עוד הערב כי הוא ממנה את בצלאל סמוטריץ' לשר המשפטים ואת יריב לוין לשר לביטחון הפנים. העם בחר ימין וצריך לקבל ימין, ולגורמים הפחדנים שמסתתרים בעילום שם אין מנדט לנהל את מדינת ישראל".

מוקדם יותר היום אמר השופט בדימוס והיועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובינשטיין בריאיון לכאן רשת ב כי הוא נמצא במצב רוח של "גוועאלד אמיתי" שכן הוא חש שיש "רוחות לא טובות שמנשבות לכיוון מערכת המשפט". "לא שהיא מושלמת ותמיד אפשר לעשות תיקון כזה או אחר", אמר, "אבל יש הרגשה של דיבורים 'אסטרטגיים' שיחזירו אותה אני לא יודע לאן, אבל לא לטוב. אני לא יודע מי יתמנה לשר המשפטים, אבל אלה ששמותיהם מוזכרים... הדיבורים שאתה שומע מאנשים ומה שהם מייצגים זה לא תיקון – זו שבירה".

האזינו לריאיון עם אליקים רובינשטיין בכאן רשת ב

יו"ר ועדת הבחירות, שופט בית המשפט העליון חנן מלצר, גם התייחס היום לנושא ואמר כי פגיעה במערכת המשפט תהיה גם פגיעה בדמוקרטיה. "אני מקווה שהציבור והנבחרים יבינו זאת", אמר מלצר בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. הוא הדגיש כי הכנסת, בית הנבחרים, היא רק אחת משלוש רשויות השלטון, וכי מערכת המשפט היא רשות שלישית ועליה להיות עצמאית ובלתי תלויה.

הפופולריים