ביה"ד של מרצ על פרשת ההטרדות המיניות: זנדברג פעלה בחוסר סמכות

פרשת ההטרדות במרצ: "זנדברג פעלה בחוסר סמכות"
הקביעה באה בעקבות החלטת יו"ר המפלגה למנות בודקת לבחינת התלונות בגין הטרדות מיניות נגד חבר בהנהלה. יו"ר מרצ: "בית הדין של מרצ כרת היום גט כריתות מערכי מרצ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

פרשת ההטרדות המיניות במרצ: בית הדין של מרצ קבע היום (חמישי) כי יו"ר המפלגה, תמר זנדברג, פעלה בחוסר סמכות כשמינתה בודקת לתלונות נגד חבר הנהלת המפלגה. בדיקת הפרשה החלה לאחר חשיפת כאן חדשות.

עוד נודע כי התקבלו ארבע תלונות נגד חבר ההנהלה. בעקבות התלונות מינתה זנדברג בודקת. חבר ההנהלה קבל נגד ההליך, וכאמור, קבילתו התקבלה. הוא תבע תביעת דיבה את אחת המתלוננות. לפני כמה ימים היא חזרה בה מתלונתה וכתבה בפוסט בפייסבוק בין השאר כי היא מתנצלת שהתלונות שלה הפכו לנשק פוליטי.

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, אמרה בתגובה להחלטה: ״אדם עם ארבע תלונות לפחות לא יכול לשמש חבר הנהלה ללא בדיקת התלונות. לא הניסיונות להלך אימים על מתלוננות ולא פסק דין שמנוגד לערכי מרצ, ושמחזיר את המאבק בפגיעה מינית עשרות שנים אחורה, ימנעו ממני להמשיך ולפעול לפי רוח המפלגה, האידאולוגיה של מרצ והמהפכה הפמיניסטית.

"בית הדין של מרצ כרת היום גט כריתות מערכי מרצ, אולם אני מודיעה כי המפלגה תמשיך לפעול בתוך כתלי הבית בדיוק כפי שאנחנו מצפים שיפעלו בכל מקום אחר. נמשיך לעמוד לצד המתלוננות ולהבטיח מרחב בטוח מפגיעה. אני שבה וקוראת לנמרוד ברנע לעשות את הדבר הנכון, לעזוב את ההתפתלות המשפטיות ולהשעות את עצמו מהנהלת מרצ עד לבדיקה הולמת בעניינו״.

עורכת הדין אפרת נחמני בר, שמייצגת את חבר ההנהלה, אמרה: "תמר זנדברג לא מינתה בודקת חיצונית, היא מינתה בודקת מקורבת אליה, אשר הודיעה מראש שהיא מאמינה למתלוננות (שהן אינן מתלונות אמיתיות) ושלא תיתן לנמרוד הזדמנות אמיתית להתמודד עם התלונות שלהן. תמר זנדברג שיקרה לציבור במספר אירועים. תמר זנדברג שיקרה לביה"ד. תמר זנדברג פעלה בזדון נגד נמרוד. תמר זנדברג התנהגה התנהגות שאינה הולמת, לא חברת מרצ, לא אשת ציבור ולא אדם בכלל".

אחת המתלוננות, חברה במפלגה, העידה בעבר כי הותקפה מינית על ידי הפעיל בשירותים במסיבה של המפלגה. "המתלוננות הן אלו שסופגות איומים ותביעות השתקה - ועליו המפלגה מגנה", אמרה אורלי (שם בדוי) בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום". "מבחינתי לא יכול להיות מצב שיש תלונות והמפלגה לא עושה כלום". 

"האנשים האלה צריכים להיות מורחקים עד שכל העניינים מבוררים עד הסוף. המפלגה צריכה להגן עליי ולהבטיח שדברים כאלה לא יקרו. קודם כל הוא צריך לשבת בבית ולא אני צריכה להיות זו שלא תגיע לאירועים של המפלגה", אמרה המתלוננת בריאיון. 

הפופולריים